SP15: Pożegnanie z filmowymi sekretami

0
Filmoteka Szkolna Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Filmoteka Szkolna Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Podczas każdego spotkania z cyklu „Filmowe sekrety” uczniowie oglądali specjalnie dla nich wybrane filmy – zarówno aktorskie, jak i animowane.

W roku szkolnym 2018/2019 klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu uczestniczyły w comiesięcznych zajęciach z cyklu „Filmowe sekrety” w ramach ogólnopolskiego projektu Filmoteka Szkolna Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zajęcia odbywały się w Domu Kultury Strzecha. Podczas każdego spotkania uczniowie oglądali specjalnie dla nich wybrane filmy – zarówno aktorskie, jak i animowane. Największym zainteresowaniem cieszyły się szwedzkie filmy z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

- reklama -

Pierwszoklasiści brali również udział w zajęciach prowadzonych przez Andrzeja Śliwickiego, które pozwoliły im poznać sekretu kina. Tematyka była bogata – „Jak działa kino?”, „Aktorskie zadania”, „Książka i film”, „Muzyka w filmie”, „Co to jest animacja?”, „Co to jest scenografia?”. Podczas tych spotkań uczniowie bogacili swoją wiedzę i wyobraźnię – stawali się bardziej świadomymi widzami. W ostatnich zajęciach uczestniczyła również klasa Id.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here