Sen nocy letniej – szekspirowska sztuka na leśnej polanie w Rudach [ZDJĘCIA]

0

Amfiteatr BUK w piątkowy wieczór zamienił się w ateński las, gdzie rozrywała się historia z czasów starożytnych, której bohaterzy przeżywają szaloną, pełną namiętności i magii noc. 

Rudy Plays Shakespeare – to zapowiadany przez Amfiteatr BUK cykl sztuk, które zaplanowano wystawić w leśnej scenerii, w starym amfiteatrze w Rudach. Jak dowiadujemy się od organizatorów, w projekt, obok społeczności rudzkiej gminy, włączyli się przyjaciele z Knurowa, Gliwic, Rybnika i Żor.

- reklama -

Wprawdzie sztuka “Sen nocy letniej” traktuje o wydarzeniach nocy świętojańskiej, jednak nie przypadkowo to dzieło Williama Shakespeare’a wybrano na premierę cyklu. – Już wiele miesięcy temu rudzianie wybierali w plebiscycie spośród 9 tytułów. Nieco zaskakujące, ale i inspirujące jest to, że w ostrej konkurencji odpadły takie czarne konie jak “Romeo i Julia” czy “Makbet” – piszą redaktorzy profilu społecznościowego Amfiteatr BUK.

Premiera „Snu nocy letniej” w amfiteatrze BUK w bardzo ciekawy sposób wyreżyserowana przez Dariusza Jezierskiego, zaskakiwała świetnym wykorzystaniem przestrzeni, a dzięki grze na polanie, w mroku drzew, przy zapachu siana i leśnego igliwia niosła sporą dawkę tajemniczości.

 

 

Sen Nocy letniej – lekka komedia zawierająca połączenie liryzmu z refleksją nad naturą i miłością. Akcja jest osadzona w starożytnych Atenach podczas nocy świętojańskiej. Trwają przygotowania do ślubu księcia ateńskiego Tezeusza z Hipolitą, królową Amazonek. Trzy pary kochanków: Hermia i Lizander, Helena i Demetriusz oraz należący do ponadnaturalnego świata Oberon i Tytania za sprawą sprytnej interwencji elfa Puka przeżywają szaloną, pełną namiętności i magii noc. Shakespeare w sztuce po mistrzowsku podjął motywy snu i jawy, zderzenia marzeń i rzeczywistości. 

Z uwagi na spore zainteresowanie organizatorzy zapowiadają pokaz kolejny, który odbędzie się 14 kwietnia o godz. 19:00.

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here