Aleksander Pordzik zaprezentował swój nowy tomik wierszy

Promocja tomiku Aleksandra Pordzika
Promocja tomiku Aleksandra Pordzika

Raciborzanin Aleksander Pordzik ma w swoim dorobku już blisko 300 wierszy i pracuje właśnie nad kolejnym tomikiem.

Późnym popołudniem 4 kwietnia we wnętrzu Sali Kolumnowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu Aleksander Pordzik, wspólnie z Celiną Znamirowską, przy dźwiękach nastrojowej muzyki, zaprezentował wobec przybyłych licznie słuchaczy ponad trzydzieści wierszy, pochodzących z trzeciego już tomiku swoich wierszy. „Rewizja osobista” to tytuł nawiązujący w treści zarówno do czasów PRL–u, jak i czasów współczesnych. Zawiera ponadto sporo akcentów ze sfery intymnej autora. Jest wreszcie przykładem wiwisekcji, przeprowadzonej bez znieczulenia na żywym organizmie.

- reklama -

O skład, projekt okładki, wzbogacenie pięćdziesięciu wierszy niebanalną szatą graficzną zadbał, podobnie jak w poprzednich wydawnictwach („Wnętrze szuflady” – 2012, „ile razy Miłość” – 2016), inny mieszkaniec Raciborza – Bogumił Olszyniak.

Aleksander Pordzik ma już w swoim dorobku blisko 300 wierszy, pracuje właśnie nad kolejnym tomikiem, uczestnicząc, i to z powodzeniem, w ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursach poetyckich. W roku ubiegłym został wyróżniony m.in. w jubileuszowym, piętnastym konkursie „Sen o Karpatach” w Piwnicznej-Zdroju (z licznym udziałem twórców polskich i ze Słowacji) oraz zdobył trzecią nagrodę we współzawodnictwie organizowanym od wielu lat u naszych południowych sąsiadów.

Na zakończenie spotkania autor podziękował wszystkim obecnym, obdarowując ich egzemplarzami swojej „Rewizji”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here