ZNP ogłosiło zawieszenie strajku! Matury niezagrożone?

2
Od soboty strajk nauczycieli zostaje zawieszony. Taka jest decyzja ZNP

Kilkadziesiąt minut temu, na specjalnej konferencji prasowej, przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie strajku.

Jak zapowiadają pedagodzy, to nie oznacza zakończenia konfliktu na linii rząd – nauczyciele. – Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku – mówił szef ZNP.
Jak podkreślają związkowcy, swoją decyzję motywują troską o uczniów klas maturalnych. Strajk ma być zawieszony od najbliższej soboty.

- reklama -

– Dzisiaj w Sejmie mamy do czynienia z próbą finalnego demontażu polskiego systemu edukacji. Dlatego stajemy tu dziś przed Państwem – my, nauczyciele, ale też rodzice i uczniowie – żeby ogłosić wspólną decyzję co do kolejnych kroków. Od soboty, 27 kwietnia, ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy. Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap – podkreślał Sławomir Broniarz

W sejmowym korytarzu, wicepremier Beata Szydło zaznaczyła jednak, że tzw. „ustawa maturalna” będzie w dalszym ciągu procedowana, jak się wyraziła – ” na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. „

EnDe

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. poniżeni,ośmieszeni,wykorzystani przez komucha i platfusa PO nauczyciele jak się teraz czujecie ?swąd,smród i brak szacunku dla dzieci i rodziców to co pokazaliście.straciliście nasz szacunek i nie wymagajcie go od dzieci.

  2. Największe komuchy to akurat są w PIS (vide Piotrowicz) i za rządów PIS obserwujemy powolny Polexit , centralne sterowanie wszystkim (nawet promocję uczniów można załatwić na szczeblu rządowym), degrengoladę systemu oświaty (wszak niedouczonymi, niemyślącymi ludźmi łatwiej się steruje), szukanie „wrogów narodu”, szczucie jednych grup społecznych przeciw drugim (zasada dziel i rządź) itp., itd. Wszystko to znamy sprzed 1989 roku.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here