Wystaw wodę dla zwierząt. Lokalni ekolodzy apelują

Pojenie zwierząt wiosną i latem
Z naczynia z wodą skorzystać mogą ptaki, jeże czy koty. Fot. freepik.com

Naczynie z czystą wodą wystawione w ogrodzie może okazać się zbawienne dla zwierząt w ciepłe dni.

Nie potrzeba afrykańskich upałów, aby zwierzęta skorzystały z ludzkiej pomocy w postaci pojenia. Wiosenne słońce, które coraz częściej i coraz intensywniej daje się we znaki, wpływa na stan zwierząt i wzmaga ich uczucie pragnienia. Dlatego warto w ciepłe dni wystawić naczynie z wodą. Jakie będzie najlepsze?

- reklama -

– Nawet przy obecnych temperaturach naczynie z wodą pozostawione na zewnątrz to wielka pomoc dla zwierząt. W ostatnich dniach przy poidełku głównie zauważyłem obecność ptaków i jeży – informuje lokalny ekolog, zachęcając jednocześnie do wystawienia wody w swoim ogrodzie.

W przypadku ptaków nie poleca się głębokich garnków, lepsza będzie płytka kuweta czy podstawka z doniczki. Jeśli mamy do dyspozycji tylko duże naczynia dobrym rozwiązaniem będzie położenie na środku średniej wielkości kamienia, na którym ptaki będą mogły siadać. Tak przygotowane naczynia warto ustawić w zacienionym miejscu, zważając także na ograniczenie ryzyka zaatakowania przez kota czy psa. Wodę należy regularnie wymieniać, tak, aby nie dopuścić do rozwinięcia się bakterii.

Można spotkać się z rekomendacją dla zwierząt wody lekko kwaśnej lub przefiltrowanej. Ta zasada ma sens w przypadku papug czy hodowlanych gołębi, jednak dla dziko żyjących ptaków, które na co dzień zadowolą się nawet kałużą, czysta woda będzie wystarczająca.

Naczynie z wodą może okazać się zbawienne nie tylko dla ptaków. Wraz ze wzrostem temperatury bardzo możliwe, że zauważymy w swoim ogrodzie jeże czy koty, które skorzystają z naszego poidełka.

/c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here