Budżet Obywatelski. Poradnik wnioskodawcy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Spotkanie szkoleniowo-informacyjne dotyczące V edycji Budżetu Obywatelskiego

W raciborskiej bibliotece odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dotyczące V edycji Budżetu Obywatelskiego.

Czym jest Budżet Obywatelski? Gdzie można znaleźć informacje na jego temat? Jak złożyć wniosek? I najważniejsze – jakie zmiany pojawiły się w nowym regulaminie V edycji Budżetu Obywatelskiego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielili mieszkańcom Raciborza Kamil Jakubiak z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Elżbieta Franiczek z Wydziału Rozwoju UM Racibórz. Spotkanie miało charakter szkoleniowy, dlatego ekspert pokazał krok po kroku, jak wypełnić poprawnie wniosek, wytłumaczył, kto może podpisać listę poparcia i doradził, co zrobić, żeby nasz pomysł spotkał się z aprobatą.

- reklama -

Pomysł – przekonanie do niego innych mieszkańców – projekt – promocja – głosowanie. To pięć kroków do sukcesu przy Budżecie Obywatelskim. Kamil Jakubiak, który pozyskał na realizację swoich projektów już prawie 3 miliony złotych, udzielił cennych wskazówek przydatnych na wszystkich powyższych etapach.

Idea Budżetu Obywatelskiego cieszy się w Raciborzu z roku na rok coraz większą popularnością. Po bardzo kreatywnym spotkaniu nie pozostaje nic innego, jak zgłosić swój projekt i mieć realny wpływ na poprawę jakości życia w naszym mieście.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here