W raciborskim SOSWNiS odbyły się warsztaty dla nauczycieli

Do Ośrodka zawitali nauczyciele, studenci i dyrektorzy innych placówek m.in. z Raciborza, Katowic, Cieszyna czy Rybnika

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszacych w Raciborzu 10 maja zostały zorganizowane warsztaty metodyczne „Nauka przez działanie – ICT w nauczaniu specjalnym”.

Do Ośrodka zawitali nauczyciele, studenci i dyrektorzy innych placówek m.in. z Raciborza, Katowic, Cieszyna czy Rybnika, a także Michał Woś – były wiceminister sprawiedliwości, pełnomocnik ministra Zbigniewa Ziobry, radny sejmiku śląskiego i członek zarządu województwa. Mogli oni aktywnie uczestniczyć w zajęciach dotyczących praktycznego wykorzystania technologii ICT w nauczaniu różnych przedmiotów oraz procesie rewalidacji, z uwzględnieniem potrzeb uczniów z dysfunkcją słuchu. Warsztaty poprowadzone zostały przez specjalistów z SOSWNiS, którzy na co dzień stosują prezentowane metody w swojej pracy z uczniami słabosłyszącymi i niesłyszącymi.

- reklama -

Podczas warsztatów uczestnicy budowali roboty z wykorzystaniem aktywnych klocków Lego, stworzyli przykładowe zadania z pomocą aplikacji multimedialnych, oraz zaplanowali polisensoryczne zajęcia dla uczniów z wadą słuchu.

Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzymał certyfikat, ale najważniejszą była zdobyta bezcenna wiedza zawodowa.

EnDe

#SOSWNiS

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here