Młodzież z Raciborza na praktykach w Hiszpanii

CKZiU Hiszpania
Z wyjazdu skorzystali technicy architektury krajobrazu i technicy budownictwa oraz technicy ekonomiści.

Uczniowie wyjechali na miesięczne praktyki w ramach unijnego projektu „Staże zagraniczne inwestycją w przyszłość i sukces zawodowy uczniów”, Akcji 1 – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+.

Z wyjazdu skorzystali technicy architektury krajobrazu i technicy budownictwa z raciborskiej Budowlanki i Gastronomika (CKZiU nr 1) oraz technicy ekonomiści z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

- reklama -

Podczas pierwszego tygodnia młodzież zwiedziła najciekawsze zakątki Granady. Na początku przyjazdu poznano miejsca pracy oraz szefostwo. Dziewczyny z architektury krajobrazu rozpoczęły praktyki w Alhambrze, ekonomiści w hotelach oraz firmach usługowych, technicy budownictwo natomiast remontują oraz projektują pomieszczenia. W weekend zwiedzano Alhambrę i upalną Sewillę. Uczniowie zobaczyli kompleks pałacowy i wieże widokowe.

W niedzielny poranek grupa wyjechała do Sewilli – stolicy Andaluzji, po której oprowadzała polska przewodniczka. Pierwszym przystankiem był Plaza de Espana (Plac Hiszpański), gdzie kręcono kultowe Gwiezdne Wojny. Następnie wybrano się do Real Alcazar – pałacu królewskiego otoczonego pięknymi ogrodami. Później młodzież wybrała się do największej katedry gotyckiej na świecie. Upalnie upłynęły pierwsze dni praktyk, podczas których młodzież zdobywała nowe doświadczenie oraz poznawała piękne zakątki Hiszpanii.

/CKZiU nr 1 publ. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here