„Racibórz-Zdrój” – oficjalne otwarcie stacji monitorującej powietrze [ZDJĘCIA]

Paweł Ciećko - Główny Inspektor Ochrony Środowiska odczytał wyniku pomiaru. fot.: D. Niestroj

Dziś (17.05) nastąpiło oficjalne otwarcie stacji monitorującej raciborskie powietrze. W wydarzeniu wzięli udział m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Izabela Kloc czy europoseł Bolesław Piecha.

- reklama -

Otwarta dziś stacja monitorująca jakość powietrza w Raciborzu przy ul. Wojska Polskiego, poza sensorami pyłów PM10 i PM2,5 wyposażona jest w  czujniki analizujące poziom dwutlenku siarki i tlenków azotu, a także stację meteorologiczną. Jak podkreślał obecny na wydarzeniu Główny Inspektor Ochrony Środowiska – To urządzenie to istny mercedes. Spełnia wyśrubowane światowe normy i wytyczne.

– Jeśli mamy kogoś wyleczyć, to potrzebna jest diagnoza. To urządzenie pozwoli nam zdiagnozować jakość naszego powietrza. Wyniki będą możliwe do odczytania w każdej chwili i nikt nie będzie mógł zarzucić, że są one w jakiś sposób zakłamywane – mówił podczas otwarcia Dariusz Polowy – Prezydent Miasta Racibórz.

Jak podkreślał obecny na wydarzeniu radny powiatowy Dawid Wacławczyk, od lat zaangażowany w działania proekologiczne w mieście – Racibórz czekał na to urządzenie od wielu lat, a prezydentowi Polowemu załatwienie tej sprawy zajęło zaledwie kilka miesięcy. D. Wacławczyk zaznaczył jednak, że ta stacja jest jedynie „termometrem”, a nie lekiem na poprawę fatalnego powietrza w Raciborzu. – Musimy wykonać jeszcze wiele ruchów w tym kierunku. Te ruchy mogą być kosztowne, długotrwałe i niewygodne, jednak inaczej nie będziemy w stanie poprawić jakości powietrza, którym oddychamy – mówił powiatowy radny.

O pierwsze odczytanie pomiarów został poproszony Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, zaproszony na to wydarzenie przez prezydenta Dariusza Polowego.  – Obecnie wszystkie wyniki są normie, nie ma żadnych przekroczeń. Gdyby takie wyniki utrzymywały się w zimie, to do nazwy Raciborza można dopisać „zdrój” – zażartował P. Ciećko.

Ciepłych słów pod adresem D. Polowego nie szczędziła także posłanka PiS Izabela Kloc. – Pan Dariusz Polowy jest bardzo upartym człowiekiem, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Widać, że zależy mu na dobru Raciborza. Gratuluję Raciborzanom takiego prezydenta!- zakończyła posłanka.

EnDe

fot.: EnDe

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. PiS nic nie jest w stanie załatwić bez wkurzania innych, prowokacji itd. Rządy PiS to wieże Kaczyńskiego, hektary Morawieckiego, policyjny śmigłowiec bojowy Brudzińskiego … fala protestów, zamachy na życie, seria alarmów bombowych oraz brak trójpodziału władzy. Nie ma SN, TK, KRS, choć dzików jeszcze parę zostało, a drzew w puszczy wszystkich nie wycieli. Mamy za to Krowy 500+, tuczniki, Misiewicza, córkę Leśniczego, dwie wieże ubogiego Kaczyńskiego, tanie grunty Morawieckiego itd. Koniec z tym, zagłosuj na Partię Razem. Polscy Patrioci głosują tylko na Partię Razem. PiS to Himalaje HIPOKRYZJI, MANIPULACJI i MISTYFIKACJI.

  2. W zasadzie to nie mamy trójpodziału władzy, nie ma SN, TK, KRS, choć dzików jeszcze parę zostało, a drzew w puszczy wszystkich nie wycieli. Mamy za to Krowy 500+, tuczniki, Misiewicza, córkę Leśniczego, dwie wieże ubogiego Kaczyńskiego itd. Koniec z tym, zagłosuj na Partię Razem. Polscy Patrioci nie głosują na PiS. Polska zasługuje na samo dobro, a nie na ZŁO, a dobro tylko wtedy, gdy komuś to się opłaca. Nadszedł czas na zmiany, prawdziwe zmiany, dla dobra Społeczeństwa, a nie dla dobra partyjniaczków… Misiewiczów, Córek Leśniczegoitd. Partia Razem = gwarancją tego DOBRA. Musimy być Razem, Razem pokonamy PiS, nie tylko ZŁO, lecz cały PiS. Pamiętajcie lista do UE nr 5 …

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here