W Grzegorzowicach odbył się Gminny Konkurs Pisania [ZDJĘCIA]

XV Gminny Konkurs Pisania
XV Gminny Konkurs Pisania

Pierwszy etap polegał na napisaniu kilkuzdaniowego tekstu, w którym ukryło się sporo pułapek ortograficznych, drugim były zadania językowe.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych z gminy Rudnik wzięli udział w XV Gminnym Konkursie Pisania pt. „Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie”. Byli to reprezentanci swoich klas, którzy najlepiej opanowali umiejętność pisania, a w czasie dwuetapowego konkursu zmierzyli się z rówieśnikami z pozostałych szkół gminy.

- reklama -

Pierwszy etap polegał na napisaniu kilkuzdaniowego tekstu, w którym ukryło się sporo pułapek ortograficznych – z pamięci (klasa I) lub ze słuchu (klasy II i III). Drugi zaś etap to były zadania językowe, wśród których nie brakowało krzyżówek, zagadek, rozsypanek, wykreślanek i innych łamigłówek. Po godzinnej wytężonej pracy, która oprócz pisania wymagała od uczestników także umiejętności czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia, można było przekazać prace komisji konkursowej, a dzieci zostały zaproszone do obejrzenia wystawy ekologicznej „Prac z niczego”, po czym z pomocą starszych koleżanek i kolegów wykonały piękne kwiatki, wykorzystując odpady z plastiku i kolorowy papier.

Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów przez komisję, ogłoszono wyniki tegorocznego konkursu. Wszyscy uczestnicy usłyszeli, że bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, otrzymując gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w zakresie pisania, a także nagrody–niespodzianki. Tym, którzy uzyskali najlepsze wyniki, wręczono dyplomy i nagrody książkowe.

Klasyfikacja końcowa:

Klasa I
I miejsce: Wiktoria Nieborowska, SP Grzegorzowice
II miejsce: Kinga Paprocka, SP Szonowice
III miejsce: Dawid Wowrek, ZSP Brzeźnica

Klasa II
I miejsce: Julia Nieborowska – SP Grzegorzowice
II miejsce: Balbina Stawska – SP Szonowice
III miejsce: Kamil Sługa – SP Rudnik

Klasa III
I miejsce: Olivia Passia – SP Szonowice
II miejsce: Jonasz Herud – SP Gamów
III miejsce: Malwina Stanienda – SP Szonowice

Organizatorką XV Gminnego Konkursu Pisania była Daniela Płoszczyca.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here