Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca i Piosenki w gminie Rudnik [ZDJĘCIA]

Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca i Piosenki „Bajkowa Kraina”
Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca i Piosenki „Bajkowa Kraina”

Każda grupa wykazała się oryginalnością i pomysłowością układów oraz różnorodnością stylów muzycznych i form tanecznych.

23 maja wszystkie przedszkola z gminy Rudnik wzięły udział w IX Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca i Piosenki „Bajkowa Kraina”. Uczestnicy zaprezentowali taniec o tematyce dowolnej. Każda grupa wykazała się oryginalnością i pomysłowością układów oraz różnorodnością stylów muzycznych i form tanecznych.

- reklama -

Przedszkolaki zaprezentowały też swoje umiejętności wokalne, śpiewając piosenkę o tematyce bajkowej. Wszystkie grupy zasłużyły na I miejsce. Każde przedszkole otrzymało dyplom oraz nagrody rzeczowe, a uczestnicy nagrody indywidualne.

Konkurs okazał się pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych doświadczeń oraz miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Gościem specjalnym na konkursie była dziewczynka, która zaprezentowała dzieciom grę na skrzypcach. Dzieci miały okazję posłuchać brzmienia skrzypiec, odgadując przy tym zagadki muzyczne (związane z tematem bajkowym), zagrane na tym instrumencie. Swoje umiejętności taneczno-wokalne przedstawiły również najmłodsze dzieci oraz 5 i 6-latki w utworze „Pszczółka Maja – Taniec Mai”. Jako kolejny przerywnik dzieci 5 i 6-letnie zaprezentowały swój układ taneczny w piosence „Toca, toca” oraz „Country Dance”. Konkurs zorganizowała, a także przygotowała dzieci do występu Sandra Sługa.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here