Grażyna Drobek-Bukowska świętuje 20-lecie działalności literackiej

0
Spotkanie autorskie
Grażyna Drobek-Bukowska to mieszkająca w Raciborzu poetka

Z okazji jubileuszu raciborzanki odbył się wieczór poetycki w raciborskiej bibliotece.

Grażyna Drobek-Bukowska, mieszkająca w Raciborzu poetka, jest przewodniczącą Raciborskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Horyzont”, członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie, redaktorem naczelnym Międzynarodowego Pisma Naukowo-Literacko-Artystycznego Horyzonty. Prywatnie emerytowana pielęgniarka, która od 1983 r. wychowała 27 dzieci, w tym 24 w zawodowej rodzinie zastępczej. Od 2015 roku jest niewidoma.

- reklama -

Biblioteka Racibórz

W trakcie spotkania w bibliotece wiersze z najnowszego tomiku poezji pt. „Uwięziona w kropli bursztynu” zaprezentowała Małgorzata Drobnicka, która na początku podkreśliła, że Grażyna Drobek-Bukowska niesie ze sobą bagaż bogatych doświadczeń życiowych i z nich właśnie buduje swą twórczość. Publiczność mogła także wysłuchać trzech piosenek w aranżacjach Andrzeja Chodackiego z zespołu „Alegoria” z Parczewa do słów raciborskiej poetki. Na koniec głos zabrała Jadwiga „Wiga” Wojnowska, która przeczytała wiersze ze zbioru „Oratorium na dotyk” wydanego w 2017 roku.

– Pani Grażynie, która wielokrotnie już prezentowała swoje wiersze w murach naszej biblioteki gratulujemy wspaniałego jubileuszu. Tomiki poetki można wypożyczyć w Wypożyczalni Głównej przy Kasprowicza 12 – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here