EKO-OKNA i raciborski „Mechanik” chcą współpracować. Podpisano list intencyjny [ZDJĘCIA]

1

Największy pracodawca w regionie jakim są EKO-OKNA, zacieśnia współpracę z raciborskim „Mechanikiem”. Dzięki temu praktykanci z „mechanika”, będą się uczyć na nowoczesnym parku maszynowym, a CKU dostarczy firmie ewentualnych, dobrze przygotowanych pracowników.

– Cieszymy się, że jako firma Eko-Okna będziemy mogli korzystać z tak dobrego poziomu nauczania jaki prezentuje „Mechanik” – tymi słowami rozpoczął spotkanie prezes firmy EKO-OKNA Adam Wajda. Podczas wydarzenia został podpisany list intencyjny, który przewiduje pomoc dla miejskiej placówki edukacyjnej w organizowaniu przez przedsiębiorstwo z Kornic praktyk dla uczniów, kształcących się w zawodzie technik mechatronik i technik obróbki skrawaniem. Dodatkowo, dokument daje szkole możliwość kształcenia uczniów na materiałach i urządzenia dostarczonych przez przedsiębiorstwo.

- reklama -

 

– Chcemy aby ta współpraca docelowo opierała się na modelu, który od lat funkcjonuje na zagranicznym rynku pracy i kształcenia, który łączy te dwie kwestie. Taka formy współpracy będzie korzystna dla nas wszystkich – dla ucznia, dla firmy i jednocześnie dla szkoły – podkreślał prezes EKO-OKIEN

Dyrektor raciborskiego „Mechanika” dr Sławomir Janowski nie krył radości z podpisanego właśnie listu intencyjnego z największą firmą w regionie. Podkreślał on wartości jakie niesie kształcenie ucznia w takiej formie i że kształcenie nie może się tylko i wyłącznie opierać na samej teorii. – Współpraca z taką firmą jak EKO-OKNA pozwoli na to, że nasi uczniowie będą mogli szkolić się na najnowocześniejszym parku maszynowym i będą doskonale przygotowanie do tego, aby poradzić sobie na rynku pracy, kiedy opuszczą szkolne mury – podkreślał dr Janowski.

Obaj sygnatariusze listu zgodnie mówili o tym, że takie wspólne działania pozwolą zatrzymać dobrze wykształconych i przygotowanych zawodowo pracowników na rynku lokalnym, który staje się dla nich coraz bardziej atrakcyjny. – W szkole jest mnóstwo osób, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę, głównie do Austrii. Mam nadzieję, że nasze wspólne starania pozwolą tutaj zatrzymać tych pracowników tutaj – mówił dyrektor CKU.

EnDe

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here