O dziedziczeniu i darowiźnie w raciborskiej bibliotece

Prelekcję wygłosiła m. in. Marzena Korzonek - sędzia cywilny, Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu.

Z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Sąd Rejonowy w Raciborzu zaprosiły mieszkańców na kolejny wykład z cyklu edukacji prawnej „Mam prawo do…”.

Jak przekazać darowiznę? Co to jest i kiedy należy się zachowek? Gdzie można przeprowadzić dział spadku? Jakie formalności należy spełnić? Na te i inne pytania odpowiedziała Marzena Korzonek- sędzia cywilny, Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, a także Barbara Gniewek- adwokat, specjalizująca się w prawie cywilnym i rodzinnym, absolwentka Wydziału Prawa Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

- reklama -

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości przypada w Europie na 23 maja. Upamiętnia rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 roku przez sycylijską mafię. Sędzia Falcone dał się poznać jako człowiek niestrudzenie i bezkompromisowo walczący o sprawiedliwość. Inicjatorem ustanowienia obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest Stowarzyszenie „Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności” MEDEL, a w Polsce Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Symbolem święta jest fioletowa wstążka wpięta do stroju przez sędziów, pracowników sądów i przedstawicieli zawodów prawniczych.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Tak jak edukacja domowa – którą zapoczątkował profesor Zakrzewski w Warszawie. Jego sieć szkół była najlepsza w Polsce.

  2. Znałem idealna szkołę w Warszawie Salomon, ale została zniszczona- była idealna. Może ktoś zainteresuje się tą sprawą?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here