Siatkarze Mechanika na trzecim miejscu w województwie śląskim

Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim
Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim

Mechanik zajmując trzecie miejsce w Finale Licealiady, osiągnął najlepszy wynik od ponad 40 lat.

29 maja w Gliwicach został rozegrany Finał Licealiady województwa śląskiego w piłce siatkowej chłopców. W turnieju tym wystąpiły: ZSTI Gliwice, IX LO Częstochowa, ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn i CKZiU nr 2 „Mechanik” Racibórz.

- reklama -

Pierwszy mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze z Gliwic, pokonując Cieszyn w dwóch setach. W drugim meczu Mechanik zmierzył się z faworytem z Częstochowy i po zaciętym pojedynku (17:25,25:27) musiał uznać wyższość przeciwnika.

W meczu o trzecie miejsce chłopcy z Raciborza nie dali większych szans przeciwnikowi i pewnie pokonali zespół z Cieszyna 2:0 (25:18, 25:14). Finał zawodów zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Częstochowy, którzy pokonując Gliwice, zostali mistrzami Licealiady województwa śląskiego.

Mechanik zajmując trzecie miejsce w Finale Licealiady, osiągnął najlepszy wynik od ponad 40 lat. Szkołę reprezentowali: Besz Jakub, Gołuchowski Szymon, Kućma Paweł, Sokolik Mateusz, Myśliwy Tomasz, Rzytki Marek, Nadskakulski Daniel, Bluj Michał, Jureczka Szymon, Gładysz Dawid, Jarząbek Dominik. Ponadto we wcześniejszych etapach grali: Polak Patryk, Dyjach Kacper, Kilian Sebastian. Opiekunem drużyny jest Damian Sergiel.

fot. Mechanik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj