Warsztaty fotograficzne w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]

0
Warsztaty fotograficzne w bibliotece w Ocicach
Warsztaty fotograficzne w bibliotece w Ocicach

Warsztaty poprowadziła Paulina Michalak – fotograf z zamiłowania, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie.

Jak znaleźć swój punkt widzenia i uchwycić właściwy moment? Kiedy i co warto fotografować? Tuż przed zbliżającymi się wakacjami biblioteka w Ocicach zorganizowała bezpłatne warsztaty fotograficzne w ramach kolejnego „Spotkania po sąsiedzku”.

- reklama -

Warsztaty poprowadziła Paulina Michalak – fotograf z zamiłowania, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie, która przedstawiła zainteresowanym podstawy fotografii, a w szczególności sposoby kadrowania i patrzenia z różnej pespektywy. Wszystkie omawiane techniki miały za zadanie przygotować uczestników do zrobienia zróżnicowanej fotorelacji z naszych wakacji, co docenią na pewno znajomi, którzy nie będą potem zmuszeni do oglądania setek zdjęć-klonów.

Pokazano także ciekawe rozwiązania przy wykonywaniu zdjęć grupowych czy zabytków, tak popularnych w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Ekspertka zachęcała do twórczej pracy, podkreślając, że dobry fotograf sam wyszukuje interesujące kadry. Omówiona została także sztuka fotografii z wykorzystaniem smartfonów. Paulina Michalak podzieliła się z uczestnikami cennymi wskazówkami m.in. przypomniała, że chcąc zrobić dobre zdjęcie telefonem, należy zawsze najpierw przeczyścić obiektyw.

Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Pierwszym zadaniem uczestników warsztatów, którzy przynieśli na spotkanie prywatne aparaty, było ułożenie kompozycji otwartej i zamkniętej z perspektywy lotu ptaka przy użyciu różnych zasad kadrowania. Drugim – sfotografowanie obiektu w każdy możliwy sposób, z różnych perspektyw.

Ze względu na spore zainteresowanie tematem po wakacjach biblioteka w Ocicach planuje kolejne spotkanie z fotografią.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here