Butelkomatów PET ratusz nie zakupi. Pomysł Krystyny Klimaszewskiej wylądował w koszu

4
W Raciborzu nie staną butelkomaty PET. Wiceprezydent Dominik Konieczny, nie widzi takiej potrzeby.

Apel radnej miejskiej Krystyny Klimaszewskiej, aby w Raciborzu stanęły butelkomaty PET, spotkał się z bardzo pozytywny społecznym odzewem. Niestety, zastępca prezydenta Dominik Konieczny już takim optymizmem nie pałał. Miasto nie ma zamiaru inwestować w te urządzenia.

Krystyna Klimaszewska, wybrana do rady z ramienia KW Łączy Nas Racibórz, interpelowała do prezydenta Dariusza Polowego, aby w mieście stanęły maszyny do recyklingu plastikowych butelek.

- reklama -

Jej zdaniem doskonałym pomysłem byłoby, aby takie automaty pojawiły się w raciborskich dyskontach na zasadach porozumienia ze sklepem, albo bezpośrednio na terenie osiedli. -Kaucja na materiały, które można poddać recyklingowi, to bardzo ważna rzecz. Weźmy przykład z innych państw czy też polskich miast, gdzie recyklingowi poddawanych jest prawie 90% plastikowych butelek! – mówi K. Klimaszewska. -Zastosowanie automatów, w których można takie butelki zostawić w zamian za zwrot kaucji, sprawia, że zwiększa się świadomość mieszkańców za środowisko w którym żyjemy – próbowała przekonać prezydenta, radna miejska.

Wiceprezydent Raciborza, Dominik Konieczny, w odpowiedzi na pismo radnej wskazał, że w mieście istnieje już system selektywnej zbiórki odpadów, który odbywa się przy ożyciu pojemników typu „dzwon” w rejonie zabudowy wielorodzinnej oraz przy pomocy kolorowych worków, jeżeli chodzi i zabudowę jednorodzinną. -Mieszkańcy mają również możliwość oddania wszystkich odpadów, w tym plastikowych butelek, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – odpowiada D. Konieczny. – W chwili obecnej Miasto Racibórz nie przewiduje rozszerzenia systemu gospodarki opadami komunalnymi o dodatkowe elementy podnoszące jego koszt – podkreśla wiceprezydent miasta. Jak sam również zaznacza, postara się pomysłem radnej zainteresować sieci handlowe, mające sklepy na terenie Raciborza, aby zakupiły takie butelkomaty i ustawiły na terenie swoich obiektów handlowych.

EnDe

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. polowy zajmuje się fikcją ,tematami zastępczymi i ulubioną rozrywką zwalnianie osób . w ten sposób robi miejsce dla swoich kolesi .tak trzymaj aż sam zostaniesz zwolniony.CBA się zbliża

  2. Dzwony to siedzą teraz w UM. = tylko tak można określić wypowiedź ważnego pana. Dlaczego inne kraje potrafią zadbać o to, a my niczego dobrego nie potrafimy skopiować i dać ludziom zaoszczędzić? Gdy zaczniemy płacić kaucję za te opakowania, to oczy im się otworzą?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here