Butelkomatów PET ratusz nie zakupi. Pomysł Krystyny Klimaszewskiej wylądował w koszu

4
W Raciborzu nie staną butelkomaty PET. Wiceprezydent Dominik Konieczny, nie widzi takiej potrzeby.

Apel radnej miejskiej Krystyny Klimaszewskiej, aby w Raciborzu stanęły butelkomaty PET, spotkał się z bardzo pozytywny społecznym odzewem. Niestety, zastępca prezydenta Dominik Konieczny już takim optymizmem nie pałał. Miasto nie ma zamiaru inwestować w te urządzenia.

Krystyna Klimaszewska, wybrana do rady z ramienia KW Łączy Nas Racibórz, interpelowała do prezydenta Dariusza Polowego, aby w mieście stanęły maszyny do recyklingu plastikowych butelek.

- reklama -

Jej zdaniem doskonałym pomysłem byłoby, aby takie automaty pojawiły się w raciborskich dyskontach na zasadach porozumienia ze sklepem, albo bezpośrednio na terenie osiedli. -Kaucja na materiały, które można poddać recyklingowi, to bardzo ważna rzecz. Weźmy przykład z innych państw czy też polskich miast, gdzie recyklingowi poddawanych jest prawie 90% plastikowych butelek! – mówi K. Klimaszewska. -Zastosowanie automatów, w których można takie butelki zostawić w zamian za zwrot kaucji, sprawia, że zwiększa się świadomość mieszkańców za środowisko w którym żyjemy – próbowała przekonać prezydenta, radna miejska.

Wiceprezydent Raciborza, Dominik Konieczny, w odpowiedzi na pismo radnej wskazał, że w mieście istnieje już system selektywnej zbiórki odpadów, który odbywa się przy ożyciu pojemników typu „dzwon” w rejonie zabudowy wielorodzinnej oraz przy pomocy kolorowych worków, jeżeli chodzi i zabudowę jednorodzinną. -Mieszkańcy mają również możliwość oddania wszystkich odpadów, w tym plastikowych butelek, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – odpowiada D. Konieczny. – W chwili obecnej Miasto Racibórz nie przewiduje rozszerzenia systemu gospodarki opadami komunalnymi o dodatkowe elementy podnoszące jego koszt – podkreśla wiceprezydent miasta. Jak sam również zaznacza, postara się pomysłem radnej zainteresować sieci handlowe, mające sklepy na terenie Raciborza, aby zakupiły takie butelkomaty i ustawiły na terenie swoich obiektów handlowych.

EnDe

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

 1. felicyta

  polowy zajmuje się fikcją ,tematami zastępczymi i ulubioną rozrywką zwalnianie osób . w ten sposób robi miejsce dla swoich kolesi .tak trzymaj aż sam zostaniesz zwolniony.CBA się zbliża

 2. ada

  niekompetencja,niekompetencja,niekompetencja to jest cechą polowego.

 3. xantia

  proszę zaproponować lotnisko na pewno zainteresuje polowego.

 4. rack

  Dzwony to siedzą teraz w UM. = tylko tak można określić wypowiedź ważnego pana. Dlaczego inne kraje potrafią zadbać o to, a my niczego dobrego nie potrafimy skopiować i dać ludziom zaoszczędzić? Gdy zaczniemy płacić kaucję za te opakowania, to oczy im się otworzą?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here