Prezydent Dariusz Polowy rozmawiał w Katowicach o 500+ dla raciborzan

1
W Raciborzu liczba wypłat w ramach 500 plus wynosiła do tej pory 3520 (w tym 1420 na pierwsze dziecko)

W Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się dziś (17 czerwca) spotkanie z nową Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożeną Borys-Szopą. Rozmawiano o programie 500 plus na pierwsze dziecko. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy reprezentował miasta o liczbie ludności na poziomie 50 tys. osób.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczyna cykl spotkań regionalnych o „500 plus”. W pierwszej kolejności nowa minister sprawdziła przygotowanie samorządów województwa śląskiego. W spotkaniu wzięli również udział: wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Prezydent Dariusz Polowy był w trakcie spotkania jedynym reprezentantem miasta województwa śląskiego.

- reklama -

Od lipca programem 500 plus objęte będą wszystkie dzieci, bez kryteriów dochodowych. W Raciborzu liczba wypłat w ramach 500 plus wynosiła do tej pory 3520 (w tym 1420 na pierwsze dziecko). Po zmianach, od 1 lipca 2019 r. uprawnionych do tej pomocy będzie już 8 tys. małych raciborzan. Prezydent Dariusz Polowy nie przewiduje problemów z wdrożeniem nowej odsłony programu.

Dużym usprawnieniem procesu wnioskowania o pomoc 500 plus jest możliwość rejestracji wniosku poprzez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Ponadto wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć tradycyjnie w gminie, w której mieszkamy lub listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

EnDe

#UM Racibórz

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here