Studenci raciborskiej PWSZ inwentaryzują zabytki sakralne gminy Rudnik [ZDJĘCIA]

Nad studentami pieczę sprawuje Pani dr inż. arch. Joanna Sokołowska – Moskwiak – Dyrektor Instytutu Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Od poniedziałku (24.06) niespełna dwudziestoosobowa grupa studentek i studentów PWSZ w Raciborzu zajmuje się inwentaryzacją przydrożnych kapliczek i krzyży umiejscowionych na terenie gminy Rudnik.

To ostatni etap kilkuletniej współpracy Uczelni w Raciborzu z tą gminą . W następnych latach planowana jest część druga polegająca na inwentaryzacji zabytków świeckich.

- reklama -

26 czerwca studenci mieli okazję spotkać się z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Katowicach – Łukaszem Konarzewskim i Miejskim Konserwatorem Zabytków w Raciborzu – Marią Olejarnik. Zaproszeni przedstawili codzienną pracę i wyzwania jakie stawia im funkcja konserwatora zabytków, a także opowiedzieli o współpracy z architektami w trakcie konsultacji planów i prac budowlanych w miastach i na wsi. Studenci pytali również o informacje dotyczące bezpośrednio wykonywanej inwentaryzacji na terenie Gminy Rudnik.

Nad studentami pieczę sprawuje Pani dr inż. arch. Joanna Sokołowska – Moskwiak – Dyrektor Instytutu Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Studentom pozostało jeszcze do zinwentaryzowania dziesięć obiektów sakralnych i jeden świecki.

EnDe

#UG Rudnik

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj