Pies, który jeździł koleją – Światowy Dzień Psa w Kolejach Śląskich

W dniu 1 lipca, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Psa, każdy podróżny może zabrać swojego pupila w bezpłatną podróż. fot.: pieswpodrozy.pl

1 lipca przypada wyjątkowe święto – czyli Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji, podobnie jak w ubiegłych latach, przewoźnik Koleje Śląskie zaprasza wszystkich podróżnych do bezpłatnego zabrania w podróż swoich czworonożnych przyjaciół.

To już trzeci raz, gdy KS kieruje swoją ofertę promocyjną do wyjątkowej grupy podróżnych – czyli naszych czworonożnych przyjaciół. W dniu 1 lipca, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Psa, każdy podróżny może zabrać swojego pupila w bezpłatną podróż. Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje we wszystkich pociągach Kolei Śląskich przez cały dzień – wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Bielsko-Biała – Zakopane.

- reklama -

– Zachęcamy wszystkich właścicieli do zabrania w poniedziałek swoich czworonożnych przyjaciół na wycieczkę i przetestowania, jak podróżuje się z psem naszymi pociągami. Dobrze przy tym pamiętać, że na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje w naszych pociągach tylko 2 złote, a małe psy przewożone w transporterach  podróżują całkiem bezpłatnie. Warto zatem zabierać ze sobą swoich pupili w podróż nie tylko od święta – informuje rzecznik prasowy Kolei Śląskich

Należy pamiętać przy tym o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas kolejowych wojaży z psem. Właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla swojego pupila – tutaj z pomocą może przyjść np. Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, gdzie zawsze można się zgłosić po pomoc i poprosić obsługę o podanie miski ze świeżą wodą.

EnDe

#KS

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here