Rybnik: Policjanci uratowali owczarka niemieckiego z nagrzanego samochodu [ZDJĘCIA]

Uwięziony w nagrzanym fordzie pies został ocalony przez rybnickich policjantów.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy uwolnili psa, który zamknięty był w samochodzie. Mundurowych zaalarmowali świadkowie, którzy zauważyli, że zwierzę nie ma dopływu powietrza. Stróże prawa wybili szybę, dzięki czemu pies nie ucierpiał.

- reklama -

2 lipca około godziny 18.30 policjanci z rybnickiej patrolówki pojechali na parking szpitala przy ulicy Energetyków, gdzie zgłoszono interwencję. Mundurowi zaalarmowani zostali w związku z psem, którego zamknięto w samochodzie. Z relacji świadków wynikało, że zwierzę znajduje się w osobówce od około godziny i nie ma dostępu do powietrza.

Policjanci skorzystali z możliwości technicznych szpitala i nadali przez radiowęzeł komunikat o pilnym powrocie właściciela samochodu na parking. W międzyczasie pracownicy ochrony starali się dowiedzieć od przechodniów kim jest właściciel owczarka niemieckiego. Gdy to nie poskutkowało, w związku z zagrożeniem życia zwierzęcia, mundurowi zdecydowali się wybić szybę. Uwolnili psa i przynieśli mu wodę.

Właściciel czworonoga pojawił się na miejscu interwencji dopiero około godziny 20.00. Szczegółowe okoliczności sprawy wyjaśniają rybniccy policjanci.

EnDe

#KMP Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here