Matura 2019 w powiecie wodzisławskim. II LO na czele rankingu

Matura 2019 powiat wodzisławski
Spośród szkół prowadzonych przez samorząd Powiatu Wodzisławskiego w maturalnym rankingu najlepsze w sesji majowej okazało się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi (93,69%). Fot. freepik

Wynik powiatu wodzisławskiego jest drugim wynikiem w subregionie zachodnim.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie wczoraj opublikowała wyniki majowej sesji egzaminu maturalnego. W powiecie wodzisławskim osiągnięty wynik zdawalności 80,83% plasuje się nieco powyżej średniej dla województwa śląskiego (79,70%) i jest drugim wynikiem w subregionie zachodnim.

- reklama -

W powiecie wodzisławskim do wszystkich egzaminów w sesji majowej podeszło w sumie 965 uczniów. Świadectwo dojrzałości otrzymało 780 spośród nich, czyli 80,83%. To jeden z najlepszych wyników w subregionie zachodnim. W tym roku lepiej z maturą niż w powiecie wodzisławskim poradzili sobie tylko uczniowie z Żor (82,84%). Dla porównania: w Jastrzębiu-Zdroju odsetek sukcesów maturalnych wyniósł 78,53%, w powiecie raciborskim – 74,17%, w powiecie rybnickim – 64,37%, a w Rybniku – 77,64%. Co do zasady wyniki tegorocznej matury wypadły lepiej w liceach ogólnokształcących niż technikach.

Spośród szkół prowadzonych przez samorząd Powiatu Wodzisławskiego w maturalnym rankingu najlepsze w sesji majowej okazało się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi (93,69%), które minimalnie wyprzedziło I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich (92,98%) i Liceum Plastyczne (91,67%), z którym „Tischner” stanowi jeden zespół szkół.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. (85,17%, z czego Technikum nr 3 – 87,23%, a III Liceum Ogólnokształcące-klasa sportowa – 66,67%), Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach (83,87%), Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim (75,53%), Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. (73,44%), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie (45,45%) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach (41,86%). Średni wynik zdawalności matury w sesji majowej w szkołach młodzieżowych prowadzonych przez Powiat wyniósł 82,96%.

W sumie we wszystkich szkołach młodzieżowych Powiatu Wodzisławskiego do matury przystąpiło 898 uczniów. Z egzaminem nie poradziło sobie w tym roku 43 uczniów. Sto dziesięć osób będzie miało szansę na poprawkę w sesji letniej.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here