Tajny koncert w stodole – w magicznym miejscu wystąpił Damien McFly [ZDJĘCIA]

2

Stodoła – miejsce gdzie możesz usłyszeć głos w swojej głowie. A dziś również folkowe brzmienie w bardzo dobrym wykonaniu gościa z Włoch. Bingo. 

Intrygująco brzmiała zapowiedź: Pierwszy tajny koncert w Raciborzu. Dlaczego Tajny? Dlatego, że gdyby wszyscy o nim wiedzieli, nie można było by go zrobić w Stodole! A ma być klimatycznie – mówili organizatorzy, którzy zachęcali by zawczasu rezerwować miejsca na codzienny koncert, który uspokaja myśli.

- reklama -

Zuzanna Tomaszewska (współorganizator obok Adama Krzyżanowskiego) powiedziała nam żartobliwie, że w trasie koncertowej Damiena nie ma dziur, a wręcz odwrotnie; podczas trasy „koncertuje w dziurach”. Takich jak ta. Stodoła, to miejsce gdzie wpisuje się rodzaj muzyki, klimat jaki oferuje Damien McFly. Na tajnym koncercie było zaledwie pięćdziesiąt osób – tyle mieściło klepisko.

Jak można przeczytać w sieci, muzyka pochodzącego z Padwy Damiena McFly wypełnia lukę między starym a nowymi brzmieniem gatunku. Jego muzyka jest świetnym kompromisem między ponadczasowymi klimatami country-folk a chwytliwą nutą popowych melodii. Kanał Damiena na YouTube liczy obecnie 20 000 subskrybentów a klipy mają ponad 4 miliony wyświetleń. Jego utwór „I Can not Reply” zdobył wyróżnienie na „Międzynarodowym konkursie songwriterów” w Nashville (USA). Na koncie Damiena jest ponad 400 koncertów w całej Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Występował na kilku międzynarodowych festiwalach, w tym You Bloom (Dublin, Irlandia), Green Meadows Festival (Peterborough, Wielka Brytania), Hard Rock Rocks (Wielka Brytania, Edynburg), Home Festival (Treviso, Włochy), Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Richmond (Richmond, VA) i legendarnym SXSW w Austin w Teksasie.

W Raciborzu zagrał kilka utworów, które znajdą się na nowej płycie, nad którą pracuje wraz z Kenem Nelsonem (producentem m.in. takich gwiazd jak Coldplay, Kings Of Convenience czy Paolo Nutini).

Kilka bisów i zapowiedź obecnych; musimy tu wrócić… to znak, że właśnie zaczyna się życie nowego miejsca kultury na mapie Raciborza. Czas pokaże czy intuicja nie myli…

 

Ireneusz Burek

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Hmmm

    To gdzie ta stodoła? Tomaszewska wie, to niech resztę Raciborzan poinformuję. Ne tylko radna T. chcę tak kulturalnie zrelaksować się.

  2. Anonim

    Jak tajny koncert może być nowym miejscem kultury?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here