Katolickie liceum z Raciborza będzie współpracowało z Uniwersytetem Opolskim

0
Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu pod patronatem UO
Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu pod patronatem UO

Prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prorektor do spraw promocji Uniwersytetu Opolskiego, podpisała umowę o współpracy z Weroniką Bronowską, wicedyrektor liceum.

3 lipca w rektoracie Uniwersytetu Opolskiego miało miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Diecezjalnym Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Sygnatariuszkami umowy są prof. dr hab. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prorektor UO i Weronika Bronowska, wicedyrektor DLO.

- reklama -

– Współpraca z państwem, młodą szkołą z wielkimi perspektywami, ogromnie nas cieszy, wierzę, że będzie ona bardzo owocna. W miarę naszych możliwości będziemy służyli państwu radą i wsparciem – powiedziała prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak.

– Fakt, że możemy liczyć na ścisłą współpracę z uczelnią o takiej renomie jak Uniwersytet Opolski ma dla nas ogromne znaczenie – podkreśliła Weronika Bronowska. – Bardzo zależy nam na tym, by nasi uczniowie stojący przed wyborem swojej drogi życiowej poznali wszelkie możliwości, jakie otwiera przed nimi uniwersytet. Zapraszamy we wrześniu do Raciborza, do naszej szkoły na spotkanie z młodzieżą, która jest naprawdę wyjątkowa – zapewniała wicedyrektor.

Głównym założeniem współpracy jest integrowanie szkolnych i pozaszkolnych działań dydaktycznych uwzględniających pasje i zainteresowania uczniów, budowanie wizerunku Uniwersytetu Opolskiego jako instytucji wspierającej swoim prestiżem naukowym i bazą uniwersytecką placówkę szkolną niższego szczebla edukacyjnego w środowisku lokalnym oraz budowanie wizerunku Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu jako szkoły, która efektywnie i wszechstronnie przygotowuje uczniów do podjęcia studiów na Uniwersytecie Opolskim.

fot. Uniwersytet Opolski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here