Uczestnicy „Lata z Biblioteką” odwiedzili Nibylandię

0
Lato z Biblioteką, Fot. MiPBP Racibórz

Dzieci wspólnie z bohaterami książki „Piotruś Pan” J.M.Barriego przeżyły niezwykłe przygody.

We wtorek (9 lipca) odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Lato z Biblioteką”. Tym razem uczestnicy przenieśli się do Nibylandii – krainy z książki „Piotruś Pan”.

- reklama -

Jak wiadomo Nibylandia to miejsce, w którym nie panują żadne zasady, a dzieci mogą robić co chcą. Ale zasady w bibliotece obowiązują jak najbardziej! Dlatego na początku uczestnicy przypomnieli sobie kodeks „Lata z Biblioteką”. Następnie posypani magicznym pyłem mogli już odfrunąć ku nowej przygodzie!

Głównym bohaterem powieści jest tytułowy Piotruś Pan, psotny chłopiec, który nie chce dorosnąć. Dzieci, chcąc tak jak on przewodzić grupie Zagubionych Chłopców, na początku wykonały charakterystyczne zielone czapeczki. Następnie udały się na pobliskie boisko gdzie stanęły oko w oko z grupą piratów pod dowództwem kapitana Haka i stoczyły bitwę o skarb.

Na kolejne spotkanie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza już w czwartek 11 lipca od godz. 11.00. Motywem przewodnim zajęć będzie lektura „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa.

 

 

/MiPBP, MG/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here