Urząd Miasta gościł wolontariuszy z Indonezji i USA

0
Wolontariusze odmówili przeprowadzki do Katowic i chcą całe sześć tygodni spędzić u nas. fot. UM

Na spotkaniu z wiceprezydentem Michałem Fitą wolontariusze opowiadali o swoich rodzinnych stronach, oraz tym co im się podoba w Raciborzu. Przyznali, że są mile zaskoczeni otwartością raciborzan, zaś samo miasto bardzo ich urzekło. 

Wiceprezydent Michał Fita gościł wolontariuszy z Indonezji i USA. Gabriel i Benjamin przyjechali do Raciborza w ramach trzeciej edycji projektu Understand. Prowadzą warsztaty w języku angielskim z raciborskimi dziećmi i młodzieżą.

- reklama -

W ramach projektu Understand, w którym udział bierze Raciborskie Centrum Kultury, wolontariusze z całego świata odwiedzają inne kraje, gdzie prowadzą warsztaty w języku angielskim. W tym roku do naszego miasta przyjechali Gabriel z Indonezji i Benjamin z USA. Zostaną w Raciborzu przez sześć tygodni. Wczoraj odwiedzili Urząd Miasta.

Wolontariusze w wolnym czasie zwiedzają miasto, biorą udział w wycieczkach czy grillują. A jaki efekt przynoszą warsztaty?

– Nie ma lepszej nauki języka obcego od bezpośredniej rozmowy z obcokrajowcami. Każdego roku widzimy wyraźne efekty wśród uczestników zajęć z wolontariuszami w ramach projektu Understand – tłumaczy Anna Kokolus, wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, koordynatorka projektu.

RCK realizuje projekt Understand przy współpracy z organizacją młodzieżową AEISEC z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W jego ramach, w latach poprzednich Racibórz gościł wolontariuszy z Hiszpanii, Indii, Pakistanu, Hong-Kongu oraz Chorwacji.

 

/UM, MG/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here