Dawid Wacławczyk chce uwolnienia bulwarów nadodrzańskich od zakazu picia alkoholu

Intro Festival 2019 na nadodrzańskich bulwarach
Intro Festival 2019 na nadodrzańskich bulwarach

– Zastanawiam się, jak to jest możliwe, że coś, co dzieje się w Brnie czy Wiedniu, nie jest możliwe w Polsce? – mówi Dawid Wacławczyk odnośnie picia alkoholu na bulwarach.

Dawid Wacławczyk, radny powiatowy i prezes RSS „Nasze Miasto”, rozpoczyna akcję uwolnienia bulwarów nadodrzańskich od zakazu picia alkoholu.

- reklama -

– Dwa tygodnie temu sobotni wieczór spędzałem w Wiedniu. Nad kanałem, nad samym Dunajem, widziałem tysiące ludzi siedzących w grupach ze swoimi głośnikami, z gitarami; pili wino, mieli piwo, niektórzy mieli schnappsy. Nie widziałem ani jednego policjanta ani strażnika miejskiego, żadnej ochrony. Tam brzeg się urywa – cztery metry, ludzie siedzieli ze spuszczonymi nogami – i nic się nie dzieje. I zastanawiam się, jak to jest możliwe, że coś, co dzieje się w Brnie, w Czechach albo 100, 200 czy 500 km dalej, w Wiedniu, nie jest możliwe w Polsce? – zastanawia się Dawid Wacławczyk.

– Czy my jesteśmy jakąś Europą B, że nas trzeba trzymać w klatkach, że nam trzeba wyznaczać strefy, a wieczorem z winem musimy się schować w altance, w garażu albo na swojej działce? Dlaczego my nie możemy cieszyć się naszą rzeką, jak inni mieszkańcy Europy cieszą się swoimi parkami i swoimi rzekami? – pyta radny. – Po wyjściu z ogródka piwnego, gdzie spożywamy legalnie, nie przechodzimy na cztery łapy jak zwierzęta – dodaje Dawid Wacławczyk. – Rozpoczynam zmasowaną akcję uwolnienie bulwarów nadodrzańskich dla raciborzan, dla turystów, dla wszystkich gości, bo wydaje mi się, że jest to coś zupełnie normalnego i my, jako mieszkańcy, na to zasługujemy – mówi radny.

oprac. /kp/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Nie przejdzie. U Makulika zapłacisz 5 zela za bro a w sklepie kupisz za tyle samo 4 piwka. Ludzie zaczną pić pod chmurką co nie będzie dobrym biznesem dla miasta.
    Dobra inicjatywa ale beton wygra

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here