Nie milkną echa po Marszu Równości w Białymstoku

0
Białystok fot. UM Białystok

W związku z zamieszkami zatrzymano kilkadziesiąt osób. Z wieloma osobami prowadzone są już czynności w związku z popełnionymi przestępstwami i wykroczeniami.

W sobotnie popołudnie (20 lipca) przez ulice Białegostoku przeszedł marsz środowisk LGBT pod hasłem „Białystok domem dla wszystkich”. Przejście uczestników marszu kilkukrotnie probowali uniemożliwić kontrmanifestanci, co zmusiło policję do użycia gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, kostką brukową, jajkami i petardami. Pod ich adresem kierowano także obraźliwe okrzyki, doszło do pobić.

- reklama -

„Nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania, godzące w prawa innych. Każda osoba, która dopuszcza się łamania prawa lub utrudnia policjantom wykonywanie zadań, musi liczyć się z konsekwencjami. Policja będzie zawsze stanowczo reagować na przejawy takich zachowań.” – napisała na Twitterze Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dodała, że policjanci zapewniają bezpieczeństwo bez względu na głoszone przez obywateli hasła, światopoglądy czy przekonania.

Głos zabrał także w rozmowie w Polsat News pochodzący z Raciborza minister-członek Rady Ministrów Michał Woś. Przyznał również, że spór ideologiczny jaki powstał wokół LGBT należy przenieść do parlamentu, a nie „jak proponuje opozycja, wyprowadzać go na ulice”. Minister zaznaczył, że z ideologią LGBT się nie zgadza, jednak szanuje wszystkich ludzi, którzy takie poglądy głoszą.

Cała rozmowa Michała Wosia w Polsat News dostępna TUTAJ

/Polsat News, MG/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here