Wakacje z GOK-iem Kornowac: Wizyta w Beskidzie Śląskim [ZDJĘCIA]

0
Wycieczka z GOK-iem Kornowac

Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in. Leśny Park Niespodzianek w Beskidzie Śląskim.

Zbliżając się powoli do półmetka wakacji, mieszkańcy gminy Kornowac odwiedzili Leśny Park Niespodzianek w Beskidzie Śląskim. W tym jedynym w swoim rodzaju parku spędzili czas z m.in. danielami i muflonami, które spacerują pomiędzy zwiedzającymi oraz trzymanymi w zagrodach: jenotami, sarnami, jeleniami i dzikami, a przede wszystkim majestatycznymi żubrami w praktycznie naturalnych warunkach. Największą atrakcją były loty ptaków drapieżnych i sów prowadzone bezpośrednio nad głowami odwiedzających przez wykwalifikowanych sokolników.

- reklama -

W części edukacyjnej dzieci i dorośli zaznajomili się z florą i fauną, a także zobaczyli eksponaty w Centrum Przyrodniczo-Leśnym. Natomiast w strefie rekreacji uwagę najmłodszych przyciągnęła ruchoma ekspozycja znanych bajek.

W drodze powrotnej w celu wyciszenia i złapania oddechu od trudów dnia codziennego wycieczka zatrzymała się na Równicy, by nie tylko podziwiać niesamowite widoki, ale też usłyszeć ciekawostki od przewodnika: prezesa Gminnego Koła PTTK w Kornowacu Andrzeja Titarenkowa, który skrupulatnie i wieloaspektowo podzielił się z uczestnikami swoją ogromną wiedzą.

fot. GOK Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here