Zakupy do własnego opakowania. Carrefour wprowadza ekologiczne rozwiązanie

0
Zakupy do własnego opakowania
Zakupy do własnych opakowań to ogromna redukcja odpadów plastikowych. Fot. freepik

Znana sieć sklepów wprowadza w całej Polsce możliwość robienia zakupów do własnych opakowań po udanych testach w Toruniu i Bydgoszczy.

Akcja „less waste” to ekologiczna inicjatywa, która ma znacznie przyczynić się do redukcji odpadów. Popularne w sklepach plastikowe jednorazówki mogą dzięki takich akcjom być zastąpione przez ekologiczne opakowania klientów. Można więc przyjść ze swoim opakowaniem, do którego schowamy owoce czy warzywa sprzedawane na wagę. Własne opakowania, woreczki czy słoiki mogą być także wykorzystane w przypadku kupowania serów czy wędlin.

- reklama -

– Redukcja korzystania z torebek jednorazowego użytku i odpowiednie gospodarowanie odpadami z tworzyw sztucznych to priorytet w działaniach proekologicznych Carrefour. To cel, który chcemy zrealizować wspólnie z klientami dla dobra naszej planety – powiedziała Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska.

Proekologiczne działania podejmowane są także w Raciborzu. Jednym z nich jest petycja w sprawie butelkomatu PET w mieście, która nie tylko może pomóc w walce ze śmieciami,  ale przede wszystkim pełni funkcję edukacyjną i zwraca uwagę na problemy ekologiczne naszego środowiska. Jeśli stan naszej planety nie jest Ci obojętny i chcesz wesprzeć proekologiczne działania podpisz petycję tutaj:

PETycja

/źródło: media.carrefour.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here