Zerwanie się gzymsu przyczyną wypadku w Wodzisławiu Śląskim

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim
Wypadek w Wodzisławiu Śląskim

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną runięcia rusztowań było zerwanie się gzymsu, którego elementy uszkodziły rusztowania, co spowodowało zawalenie się całości konstrukcji.

Do wypadku przy modernizacji pałacu Dietrichsteinów doszło 19 sierpnia. Runęło rusztowanie stojące przy frontowej ścianie budynku, w wyniku czego dwie osoby odniosły obrażenia. O sprawie pisaliśmy tutaj: Runęło rusztowanie przy Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Są ranni

- reklama -

Policja wydała oficjalny komunikat w sprawie: – Wczoraj o godzinie 14.00 dyżurny wodzisławskiej policji odebrał zgłoszenie o tym, że w centru miasta przy pałacu ślubów runęło rusztowanie i są osoby ranne. Na ulicę Kubsza pojechały wszystkie patrole będące w służbie, które potwierdziły zgłoszenie. Strażacy wyciągali już spod konstrukcji ososby ranne. Jak się okazało, było to dwóch pracowników firmy remontowej, którzy w chwili zdarzenia znajdowali się na rusztowaniu. 28-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem przez pogotowie lotnicze, a 56-latek z lżejszymi obrażeniami pojechał do wodzisławskiego szpitala. Mężczyznom nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. W wyniku zawalenia się rusztowania uszkodzeniu uległy także trzy samochody zapakowane tuż przed budynkiem.

Na miejscu pracowały wszsytkie służby ratownicze. Policjanci do późnych godzin zabezpieczali miejsce zdarzenia. Śledczy przeprowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora i rzeczoznawcy budowlanego. W czynnościach procesowych brał udział Powiatowy Inspektor Nadzori Budowlanego i przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Mundurowi zabezpieczyli dokumentację z budowy, przesłuchali świadków zdarzenia oraz pracowników i kierowników budowy. Pracownicy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Wszyscy byli trzeźwi. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną runięcia rusztowań było zerwanie się gzymsu, którego elemnty uszkodziły rusztowania, co spowodowało zawalenie się całości konstrukcji. Po wykonaniu wszystkich czynności, miejsce zdarzenia przekazano inwestowroi tj. Miastu Wodzisław Śląski – podała KPP Wodzisław Śląski.

/KPP Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here