Sukces Uśmiechu z Tworkowa na mistrzostwach świata w Pradze [ZDJĘCIA]

Sukces Uśmiechu z Tworkowa na mistrzostwach świata w Pradze

Jechały na mistrzostwa do Pragi w celach szkoleniowych, aby poznać najnowsze trendy w tańcach mażoretkowych, a przywiozły medale.

Podczas VII Mistrzostw Świata Mażoretek 20 sierpnia w Pradze brązowy medal zdobył duet seniorek z zespołu tanecznego Uśmiech z Tworkowa – Julia Tomaszek i Anna Wiszkony, natomiast czternastoosobowa reprezentacja seniorek zdobyła 5. miejsce w kategorii formacji seniorek pom-pom z układem „Boxeriada”. Oba występy mażoretek zostały bardzo wysoko ocenione przez międzynarodowe jury – podobała się choreografia łącząca elementy obowiązkowe z nowatorskim – w przypadku zespołów mażoretkowych – stylem street dance, czyli żywiołowym tańcem ulicznym.

- reklama -

Ponieważ tancerki zaraz po występie spieszyły się na pociąg, nie mogły uczestniczyć w ogłoszeniu wyników i dekoracji zwycięzców. Tę relację śledziły na telefonie podczas jazdy na praski dworzec. Medale oraz dyplomy przywiózł dla Uśmiechu zaprzyjaźniony zespół.

Miłą niespodziankę sprawił tancerkom wójt Grzegorz Utracki, zapraszając mistrzynie wraz z instruktorką zespołu Iloną Świerczek na sesję rady gminy, podczas której wręczył dziewczętom medale i dyplomy przyznane podczas mistrzostw oraz upominki.

Maxi Uśmiech, tegoroczny zdobywca pierwszego miejsca Mistrzostw Polski Zespołów Mażoretkowych, zdobył 24 sierpnia w Pradze złoty medal oraz tytuł Mistrzów Świata w kategorii Grand Senior. Może pochwalić się najwyższą notą całych mistrzostw w kategorii formacji – 83,050 – za dynamicznie i żywiołowo wykonaną choreografię „Bawaria”.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here