Dzień Dawcy Szpiku. Przyjdź i pomóż dr Monice Urbanek

0
DKMS
fot. archiwum portalu

W dniach 31 sierpnia i 1 września 2019 r. na terenie H2O Ostróg w Raciborzu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Akcja organizowana jest z myślą o wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu dr Monice Urbanek, która zmaga się z białaczką.

Stanowiska DKMS będą dostępne: w sobotę do godz. 16.00 do 20.00, w niedzielę od 9.00 do 13.00.

- reklama -

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. Dawca daruje chorej osobie cząstkę siebie, szansę na życie.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy jest trudne. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Przeszczep bywa jedyną metodą na wydłużenie życia chorego. Pobranie szpiku od dawcy jest całkowicie bezpieczne, dodatkowo po 2 – 3 tygodniach szpik się całkowicie regeneruje.

Akcja organizowana jest przez Akademię Fitness przy pomocy bardzo wielu osób prywatnych i firm, którym temat dawców szpiku nie jest obojętny. – Zapraszamy i zachęcamy całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w akcji – napisano na stronie PWSZ.

Dzień Dawcy Szpiku

/źródło: PWSZ Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here