Racibórz: Wielki finał „Fantastycznego Lata z biblioteką” [ZDJĘCIA]

0
Racibórz: Wielki finał „Fantastycznego Lata z biblioteką”
Racibórz: Wielki finał „Fantastycznego Lata z biblioteką”

Prawie 1200 uczestników, 18 spotkań, 3 wycieczki oraz kurs robotyki i programowania LEGO. Dzisiaj, 29 sierpnia, zakończono i podsumowano akcję „Lato z biblioteką”. W tym roku młodzi czytelnicy bawili się szczególnie fantastycznie.

Raciborska biblioteka po raz kolejny udowodniła, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Zajęcia przygotowane przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbywały się tradycyjnie w każdy wtorek i czwartek przez cały czas trwania wakacji. W ramach tegorocznej akcji dzieci m.in. odwiedziły Planetę B-612 i Akademię Pana Kleksa, znalazły magiczny pierścień z Bilbo Bagginsem oraz peron 9 i 3/4, odkryły niezwykły świat Narnii i przeczytały wszystkie książki z Matyldą. Odbyły się także trzy atrakcyjne wycieczki: do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej i do ZOO w Opolu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich fanów klocków LEGO były warsztaty robotyki oraz programowania prowadzone przez specjalistę z Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji Pro-Futuro z Sosnowca.

- reklama -

A co działo się w trakcie finałowego spotkania? Dzieci zaproszono do udziału w wielkim quizie wiedzy na temat omawianych książek oraz tematycznych zabawach. Wyświetlony został także film podsumowujący wszystkie spotkania. Uczestnicy z nostalgią wspominali wakacyjny czas spędzony wspólnie z raciborską biblioteką a na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here