Branża turystyczna zwiedza Ziemię Raciborską

0
Study Tour
Operatorem organizującym pobyt gości jest Centrum Informacji Turystycznej CIESIELSKA TRAVEL. Gościom przez cały czas pobytu w roli przewodnika towarzyszy Dawid Wacławczyk.

W czwartek, 29 sierpnia, rozpoczęła się 3-dniowa podróż studyjna jaką dla właścicieli biur podróży, pilotów i przewodników zorganizowały raciborskie samorządy.

Celem, który przyświeca Powiatowi Raciborskiemu, Miastu Racibórz oraz gminom Krzyżanowice, Rudnik i Pietrowice Wielkie – jest prezentacja swoich walorów i przedstawienie oferty, jaka za pośrednictwem osób i podmiotów zawodowo związanych z turystyką, ma trafić do grup turystycznych. To branża tworzy programy wycieczek turystycznych, wybiera atrakcje i miejsca noclegów, decyduje o tym jakie kierunki polecne są w danym roku potencjalnym turystom.

- reklama -

W pierwszym dniu uczestnikom study tour zaproponowano zwiedzanie zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej w Rudach wraz z przejazdem kolejką oraz poznanie Raciborza. Na raciborskim zamku goście zostali przywitani przez raciborskich samorządowców – starostę Grzegorza Swobodę i wiceprezydenta Michała Fitę. Goście zwiedzili zamek i poznawali centrum Raciborza w towarzystwie Grzegorza Wawocznego. Wieczorem przyszedł czas na indywidualne spacery. Goście wizytowali bulwary odrzańskie i odwiedzali raciborskie puby i kluby.

Kolejnymi punktami programu są spływ Odrą, odwiedziny atrakcji turystycznych i kulturowych w gminach Rudnik, Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie a także uczestnictwo w kolorowym Festiwalu Raciborskiej Ulicy.

Operatorem organizującym pobyt gości jest Centrum Informacji Turystycznej CIESIELSKA TRAVEL. Gościom przez cały czas pobytu w roli przewodnika towarzyszy Dawid Wacławczyk.

/materiał prasowy publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here