Region: Ukradła 1 700 zł, podając się za pracownika MOPS

0
Policja

28 sierpnia do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 83-letnia mieszkanka osiedla Księcia Władysława, która został okradziona przez nieznaną jej kobietę. Jak powiedziała kilka dni wcześniej do jej mieszkania zapukała osoba podająca się za pracownika MOPS-u i oświadczyła, że przyszła w zastępstwie za poprzednią opiekunkę.

1700 złotych padło łupem oszustki, która podała się za pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i okradła emerytkę z Żor. Kobieta twierdziła, że przyszła do 83-latki w zastępstwie za jej poprzednią opiekunkę. Podstępem, oferując pomoc starszej pani, wykradła jej pieniądze.

- reklama -

Oszustka najpierw obiecała 83-latce wypłatę dodatkowych środków, w związku z czym poprosiła o książeczkę mieszkaniową, „paski” emerytury i rachunki za gaz oraz prąd. Sporządziła rzekomo niezbędną dokumentację, po czym zaproponowała podopiecznej, że zajmie się jej plecami.

Kiedy starsza pani posłusznie przyjęła pozycję leżącą, „opiekunka” wykradła jej saszetkę z pieniędzmi, a potem zwyczajnie zniknęła.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznanymi nam osobami. Zwracają się też z prośbą do osób, w których gronie najbliższych znajdują się starsze osoby, zwłaszcza samotnie zamieszkujące. Porozmawiajmy z nimi i ostrzeżmy przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów, gdyż ci stosują co raz to nowsze metody by okraść innych.

/KMP Żory publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here