Fitness dla Zdrowia przed raciborskim półmaratonem [ZDJĘCIA]

Fitness dla Zdrowia przed raciborskim półmaratonem
Fitness dla Zdrowia przed raciborskim półmaratonem

Dobra zabawa, porządna dawka endorfin, a do tego możliwość pomocy osobom chorym na białaczkę – tegoroczna edycja Fitnessu dla Zdrowia była wyjątkowa.

Rafako Półmaraton Racibórz, który odbędzie się już jutro, 1 września, tradycyjnie poprzedził projekt Fitness dla Zdrowia organizowany przez Akademię Fitness. Jednak w tym roku zajęciom sportowym na świeżym powietrzu towarzyszył akcent charytatywny. Do akcji włączył się DKMS. Wszyscy chętni mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Właśnie teraz dawcy potrzebuje instruktorka Akademii Monika, która zmaga się z nawrotem białaczki i potrzebny jest przeszczep szpiku.

- reklama -

Oprócz zajęć fitness można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych artystów, zobaczyć występ mażoretek oraz crosfittu. Na najmłodszych czekały animacje, przejażdżki motocyklami oraz pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej. Spróbować było można lodów rzemieślniczych, domowych wypieków, pysznej kawy oraz zdrowych bakalii. Tradycyjnie Raciborski Zakład Wodociągów i Kanalizacji zadbał, aby nikt z bawiących się osób nie był spragniony.

Oprócz rejestracji w DKMS, która odbędzie się także w niedzielę w godz. 9:00-13:00 podczas V Rafako Półmaraton Racibórz dodatkowo w dniach od 2 do 9 września w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu będzie można oddać krew. – Mimo że medycyna mocno się rozwija, krwi nadal nie da się wyprodukować, dlatego równie mocno zachęcamy do oddawania i ratowania życia potrzebującym – apelują organizatorzy.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here