Udane wspólne taneczne wakacje Źródła i Bajtla [ZDJĘCIA]

0
Udane wspólne taneczne wakacje Źródła i Bajtla
Udane wspólne taneczne wakacje Źródła i Bajtla

Zespoły Łężczok i Raciborzanie wzięły udział w międzynarodowym festiwalu w Czarnogórze. W tym samym czasie mażoretki Tęcza III zdobyły w Pradze tytuł Mistrza Świata.

Zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło oraz Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży Bajtel z gminy Nędza dużą część wakacji spędziły razem. Najpierw dwa autokary wyruszyły na kilkanaście dni do słonecznego Kiten w Bułgarii, gdzie rodzice wraz z dziećmi odpoczywali w pięknym hotelu, korzystając z kąpieli w basenie, ciepłym morzu i parku wodnym.

- reklama -

Następnie dorosłe zespoły Łężczok i Raciborzanie wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu w Herceg Novi w Czarnogórze. Po drodze zatrzymały się na dwa dni w Budapeszcie, gdzie oprócz zwiedzania tancerze relaksowali się w w największym w Europie kompleksie term i basenów Szechenyi Furdo.

Na miejscu zamieszkali nad morzem w miejscowości Zelenika wraz z zespołami z Ukrainy, Chorwacji, Serbii i Bydgoszczy. Na scenie zespół Łężczok, jako reprezentant mniejszości niemieckiej, zaprezentował wiązankę tańców bawarskich, zaś Raciborzanie zatańczyli tańce kaszubskie.

W trakcie czasu wolnego tancerze korzystali z uroków plaży, odbyli rejs statkiem na pobliskie wyspy, pływali w Błękitnej Jaskini, zwiedzili zatokę Kotor i zabytkową Budvę. Zdecydowanie największym przeżyciem był prawie 3-godzinny spływ na pontonach dziką górską rzeką Tara w najgłębszym kanionie Europy.

W tym samym czasie mażoretki Tęcza III pod okiem Marty Kołodziej zdobyły w Pradze tytuł Mistrza Świata.

31 sierpnia tancerki Źródła i Bajtla wystąpiły w imprezie ”Fitness dla zdrowia”, gdzie poszerzano bazę danych dawców szpiku, a następnego dnia tańczyły na dożynkach w Turzu.

Teraz tancerze rozpoczęli regularne zajęcia w świetlicy Zakładu Karnego (była dyskoteka DORO). Zespół zaprasza wszystkich chętnych od 3. roku życia do jednego z kilkunastu zespołów tanecznych: show-dance, mażoretki lub folklor. Zgłoszenia przyjmuje Aldona Krupa–Gawron, tel. 608 111 067.

fot. Arkadiusz Świerczek
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here