67. rocznica ślubu Hildegardy i Alfonsa Grela z Jastrzębia

0
Hildegarda i Alfons Grela
Hildegarda i Alfons Grela

Państwo Grela poznali się na kiermaszu w listopadzie 1950 r.

4 sierpnia jubileusz 67. rocznicy pożycia małżeńskiego obchodzili Hildegarda i Alfons Grela z Jastrzębia w gminie Rudnik.

- reklama -

Państwo Grela poznali się na kiermaszu w listopadzie 1950 r. Ślub cywilny zawarli 4 sierpnia 1952 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krowiarkach, natomiast kościelny w listopadzie 1952r. w kościele św. Piotra i Pawła w Grzędzinie.

Jubilaci całe życie pracowali na swoim gospodarstwie rolnym. Pan Alfons oprócz pracy na roli udzielał się społecznie: był radnym gminnym, przedstawicielem w GS-ie, pełnił funkcję męża zaufania w Cukrowni Racibórz, a cztery kadencje funkcję sołtysa wsi Jastrzębie. Pani Hildegarda zajmowała się obowiązkami związanymi z wychowaniem dzieci, prowadzeniem domu oraz gospodarstwa.

Jubilatom urodziło się dwóch synów. Doczekali się dwóch wnuków i jednej prawnuczki. Najważniejsze w życiu zdaniem jubilatów jest zdrowie i szczęście.

Państwu Grela z okazji tak doniosłego jubileuszu życzenia złożyli Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć oraz inspektor ds. kultury, oświaty i sportu Gabriela Seidel.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here