Pijany kierowca zatrzymany w Kuźni Raciborskiej dzięki reakcji świadka

0
Alkomat

 47-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia.

3 września około godziny 19:20 dzięki obywatelskiej postawie świadka kuźniańscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę peugeota. Świadek powiadomił dyżurnego raciborskiej policji, że ulicą Arki Bożka w Kuźni Raciborskiej porusza się samochód osobowy marki Peugeot, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał mundurowych z Kuźni Raciborskiej, którzy na ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej w rejonie stacji paliw zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali kierowcę. Stróże prawa natychmiast potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż zatrzymany 47-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego po przebadaniu alkomatem w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. W działaniach uczestniczył funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wraz z psem służbowym, który w tym dniu pełnił wspólnie służbę z policjantami. “Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki wzorowej postawie świadka, który szybko przekazał informację mundurowym nie doszło do tragedii.

- reklama -

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasz Krebs za wzorową postawę na ręce świadka, który szybko powiadomił policję w Raciborzu o nietrzeźwym kierowcy składa serdeczne podziękowania wyrażając słowa uznania, że nie pozostał obojętny i zareagował. Dzięki wzorowej postawie świadka, który szybko przekazał informację mundurowym nie doszło do tragedii – czytamy na stronie KPP Racibórz.

/KPP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here