Uczniowie raciborskiego CKZiU nr 1 gotowi do pracy [ZDJĘCIA]

0
Staże uczniowskie
Staż odbyło 15 uczestników. Fot. CKZiU nr 1 w Raciborzu

Staż odbyło 15 uczniów klas drugich i trzecich w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik analityk, technik architektury krajobrazu, technik hotelarstwa, technik budownictwa.

Podczas wakacji zakończyła się realizacja drugiego etapu staży uczniowskich w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”. Staż odbyło 15 uczestników – uczniów klas drugich i trzecich w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik analityk, technik architektury krajobrazu, technik hotelarstwa, technik budownictwa.

- reklama -

Wszyscy uczestnicy staży przepracowali podczas czterech tygodni 150 godzin zgodnie z przyjętym programem stażu. Za przepracowany okres otrzymają stypendium w wysokości 1600 zł brutto. Uczniowie dojeżdżający poza miejsce zamieszkania otrzymali zwrot kosztów przejazdu.

Wszyscy uczniowie potwierdzili w ankietach nabycie nowych umiejętności praktycznych oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas nauki. Odbyty staż z całą pewnością zwiększa ich szanse na rynku pracy. Koordynator projektu odbył wizyty monitorujące w miejscach stażu. Z rozmów z pracodawcami wynika, że pracodawcy są bardzo zadowoleni z pracy stażystów. Zdecydowana większość pracodawców potwierdziła, że uczestnicy stażu posiadają nie tylko predyspozycje do pracy w kształconym zawodzie, ale także wystarczającą wiedzę i umiejętności by samodzielnie wykonywać część zleconych im zadań.

Uczniowie odbywali staż w następujących miejscach: Hotel RACIBOR, Zajazd Biskupi, Henkel Polska, Kwiaciarnia ORCHIDEA w Kornowacu, Kwiaciarnia ALI-ART w Raciborzu, Urząd Gminy Lubomia, Urząd Gminy Krzyżanowice, ARCHIDOM, DPS „Złota Jesień” w Raciborzu oraz w Restauracji Cysterskiej w Rudach.

/CKZiU nr 1 w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here