Atak nożownika na rybnickiej komendzie. 49-letnia recepcjonistka w szpitalu

0
Nożownik
Zatrzymany to 63-letni mieszkaniec Rybnika

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 10.00 w ogólnodostępnym holu Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Do budynku wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku młotek i próbował zaatakować nim recepcjonistkę. Kobieta ratowała się ucieczką, ale wtedy napastnik zranił ją nożem.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj (23.09) około godziny 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. W holu komendy zaatakowana została recepcjonistka. Napastnik zranił 49-latkę nożem i próbował uderzyć ją młotkiem. Dzięki szybkiej reakcji policjanta pełniącego służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, które miał przy sobie. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono również nagranie z kamer monitoringu komendy. Zatrzymany to 63-letni mieszkaniec Rybnika, wcześniej nigdy niekarany. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach skierował na miejsce pracowników wydziału kontroli KWP oraz policyjnych psychologów.

- reklama -

Pokrzywdzona przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Rodzinie pokrzywdzonej oraz interweniującemu policjantowi została zapewniona pomoc policyjnego psychologa.

/KMP Rybnik publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here