V Wodzisławski Festiwal Kreatywności [ZDJĘCIA]

0

W V Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności udział bierze 39 drużyn i 270 uczestników. Jeden zespół z każdej grupy wiekowej z największą liczbę punktów pojedzie na XV Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

Festiwal Kreatywności jest organizowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego pod patronatem Prezydenta Miasta. Wydarzenie jest nastawione na rozwijanie twórczego myślenia wśród dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych. Celem Festiwalu jest kształcenie pracy zespołowej i skutecznej komunikacji, rozwijanie umiejętności i zdolności z zakresu nauk ścisłych i humanistycznych poprzez realizację projektów edukacyjnych oraz rozwijanie umiejętności prezentacji pracy własnej i całego zespołu.

- reklama -

Na Festiwal każdy zespół przygotuje jeden wybrany Projekt spośród Projektów przygotowanych przez Organizatorów. Każdy z nich ma na celu rozwój wiedzy i umiejętności z różnych obszarów, a w szczególności umiejętności technicznych, teatralnych i umiejętności współpracy w zespole.

W każdej grupie wiekowej zostanie wyłoniony jeden zespół, który otrzyma największą liczbę punktów i tym samym zapewni sobie udział w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu (23-25 marca 2020 r.), otrzymując dofinansowanie miasta na wyjazd oraz pokrycie kosztu opłaty licencyjnej za udział w Programie w roku szkolnym 2019-2020. Wyróżnionym w Festiwalu zespołom zostaną przyznane dyplomy i nagrody rzeczowe.

W V Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności udział bierze 39 drużyn, 270 uczestników. Jutro drugi dzień imprezy.

fot. Adrianna Sikorska
/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here