Budowa chodnika wzdłuż Gliwickiej i Odrodzenia w Markowicach [ZDJĘCIA]

0
Budowa chodnika wzdłuż Gliwickiej i Odrodzenia
Budowa chodnika wzdłuż Gliwickiej i Odrodzenia

Zadanie obejmuje wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, budowę chodnika, przebudowę zjazdów i przebudowę odcinka nawierzchni jezdni.

Przy ul. Gliwickiej i Odrodzenia w ciągu dróg wojewódzkich 919 i 923 trwa budowa chodników. Inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych – mieszkańców Markowic. Do czasu zakończenia budowy kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

- reklama -

Jest to inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, a jej koszt to 2 314 364 zł. Zadanie obejmuje wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, budowę chodnika, przebudowę zjazdów i przebudowę odcinka nawierzchni jezdni.

Odcinek pierwszy chodnika, długości ok. 167 m, począwszy od obiektu nad ciekiem Bodek do skrzyżowania dróg wojewódzkich, prowadzony jest po prawej stronie drogi i posiada szerokość 2 m. Na tym odcinku wykonywane jest umocnienie skarpy nasypu płytami ażurowymi o łącznej powierzchni około 168m².

Odcinek drugi realizowanych prac, o długości ok. 622 m, zaczyna się tuż za skrzyżowaniem dróg wojewódzkich, a swój bieg kończy na wysokości posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia. Chodnik zaprojektowano po lewej stronie jezdni i posiada szerokość 2 m. Ostatni odcinek, od posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia do granicy powiatu raciborskiego, miejscowości Raszczyce wynosi ok. 129 m. Chodnik zlokalizowano po prawej stronie jezdni drogi i zaprojektowano o szerokości 2 m.

Planowana inwestycja nie zmieni przebiegu istniejących dróg wojewódzkich. Szerokość drogi wojewódzkiej 923 wynosi 5,5 m i nie ulegnie zmianie, natomiast szerokość drogi wojewódzkiej nr 919 wynosi ok. 6,5 m i również nie ulegnie zmianie.

Planowany termin zakończenia prac to: 30 czerwca 2020 r. Wykonawcą robót jest PUH Domax Arkadiusz Mika z Boronowa.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here