Korona Gór Polski dla raciborzan i nie tylko

Rysy Tatry
Fot. pixabay

Andrzej Kuśnierz wraz z PTTK Racibórz postanowił umożliwić zdobywanie szczytów w 2020 roku poprzez organizację wypraw górskich od stycznia do września.

Korona Gór Polski ustanowiona została w 1997 roku, a tworzy ją 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać jej zdobywcą, trzeba wejść na nie pokonując 30 tysięcy metrów n.p.m. Chętni do tego powołali 13 grudnia 1997 roku Klub Zdobywców Korony Gór Polski, do którego należy już około 40 tysięcy miłośników gór. By cieszyć się godnością zdobywcy, należy zamówić książeczkę KGP na stronie kgp.info.pl i od tego momentu zdobywać szczyty. Czas zdobywania jest nieograniczony.

- reklama -

Andrzej Kuśnierz wraz z PTTK Racibórz postanowił umożliwić zdobywanie szczytów w 2020 roku poprzez organizację wypraw górskich od stycznia do września. Podsumowanie-weryfikacja odbędzie się 10.10.2020 r. na Zamku w Raciborzu. Do końca października ukaże się pierwszy regulamin na stronie PTTK Racibórz z pierwszym wyjazdem na Łysicę 612 m n.p.m w górach świętokrzyskich w terminie 04.01.2020 r. i tak zacznie się cykl wypraw umożliwiających chętnym mieszkańcom Raciborza i okolic zdobycie Korony Gór Polski. Zachęca ośmiokrotny zdobywca KGP Andrzej Kuśnierz.

Korona Gór Polski

/materiał nadesłany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here