Akademia Przedsiębiorczości w raciborskim LO I

0
Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i odpowiedzialnych zachowań w dziedzinie finansów osobistych u młodych osób.

Akademia Przedsiębiorczości to projekt mający na celu promocję przedsiębiorczości i odpowiedzialnych zachowań w dziedzinie finansów osobistych u młodych osób. 11 października projekt zawitał do raciborskiego LO I.

Akademia Przedsiębiorczości, bo tak nazywa się projekt, to cykl 20 spotkań w wybranych szkołach w województwie śląskim oraz konkurs z nagrodami. Celem jest promocja przedsiębiorczości i odpowiedzialnych zachowań w dziedzinie finansów osobistych u młodych osób.

- reklama -

Jest to kolejne nasze wydarzenie, dlatego, że Akademia Przedsiębiorczości będzie miała miejsce w 20 szkołach. Dzisiaj to już jest trzecia szkoła. Inauguracja miała miejsce w Katowicach, natomiast chcemy dotrzeć do wszystkich subregionów województwa śląskiego, tak, żeby wszędzie młodzież miała możliwość skorzystania z tej akcji. – powiedział Wiceprezes Zarządu Funduszu Górnośląskiego Jacek Miketa.

Akademia Przedsiębiorczości

Podczas lekcji przeprowadzonej przez trenera biznesu Wojciecha Barygę w auli I LO poruszono takie tematy, jak różnice między kontami, ale także to jaki wpływ mogą mieć media społecznościowe na życie dorosłej osoby oraz jak należy korzystać z dostępnych rozwiązań i zarządzać pieniędzmi. Ponieważ osoby biorące udział w lekcji niedługo rozpoczną pierwsze prace, przedyskutowane zostały umowy, a także PIT dla młodych.

Organizatorem Akademii Przedsiębiorczości jest Fundusz Górnośląski SA, którego partnerem został PKO Bank Polski. Projekt odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego. Akcja obejmie trzy szkoły Subregionu Zachodniego, są to Żory, Racibórz i Rybnik

Jak mówi Wiceprezes Funduszu Górnośląskiego Jacek Miketa jest to projekt pilotażowy. Inicjatorzy planują przeprowadzenie ankiety, aby poznać ocenę i potrzeby uczniów.  –Uczymy się budowania relacji z młodymi ludźmi. Nie jest to proste, dlatego że młodzi ludzie mają swoje oczekiwania, dorośli mają trochę inne oczekiwania co do pozyskiwanej wiedzy. Mówiąc krotko chodzi o to, żeby edukować młodzież pod względem świata finansów, świata ekonomii. Nie wykluczamy, że być może rozszerzymy to jeszcze o kwestie związane z podstawami prawa. Dlatego, że widać, że w szkole, w ocenie Funduszu Górnośląkiego, tego brakuje – przyznaje Jacek Miketa.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here