Dzień Edukacji Narodowej w Tworkowie [ZDJĘCIA]

0
Dzień Edukacji Narodowej w Tworkowie
Dzień Edukacji Narodowej w Tworkowie

W Centrum Kultury w Tworkowie spotkali się nauczyciele czynni zawodowo, emeryci, a także pracownicy związani z placówkami szkolnymi i przedszkolnymi gminy Krzyżanowice, by uczcić swoje święto.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Choć Dzień Nauczyciela przypada dopiero 14 października, to już 10 października w Centrum Kultury w Tworkowie spotkali się nauczyciele czynni zawodowo, emeryci, a także pracownicy związani z placówkami szkolnymi i przedszkolnymi gminy Krzyżanowice, by uczcić swoje święto.

- reklama -

Życzenia obecnym na uroczystości, jak i tym, którzy na spotkanie przybyć nie mogli, złożyli dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, wójt gminy Grzegorz Utracki, wójt senior Wilhelm Wolnik oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Rybniku Jan Goldman.

Podczas uroczystości gratulacje otrzymali nauczyciele, którzy uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego. Tytuł nauczyciela dyplomowanego uzyskali: Sylwia Witek z ZSP Zabełków oraz Marcin Jędorowicz z SP Bieńkowice, zaś tytuł nauczyciela mianowanego uzyskała Monika Demanet z przedszkola w Zabełkowie.

Każdego roku przy okazji obchodów DEN nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej przyznaje Wójt Gminy Krzyżanowice. W tym roku wyróżnienia otrzymali: Iwona Fajger-Grochowska – dyrektor przedszkola w Krzyżanowicach, Agata Maciąg – dyrektor przedszkola w Chałupkach oraz Aleksandra Wawoczny – dyrektor SP w Tworkowie. W tym roku trzy osoby zdecydowały się przejść na wcześniejszą emeryturę: Agnieszka Sedlaczek – ZSP Owsiszcze, Renata Wolnik – SP Bieńkowice oraz Stefania Morawiec – SP Krzyżanowice.

Ponadto dyrektorzy poszczególnych przedszkoli i szkół uhonorowali nagrodami swoich pracowników. Dla zgromadzonych w sali Centrum Kultury z minirecitalem wystąpiła Patrycja Cwik – utalentowana wokalnie uczennica SP Bieńkowice.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here