Racibórz pożegnał Maestro Piotra Liberę [ZDJĘCIA]

0
Piotr Libera

Piotr Libera był nauczycielem, dyrygentem, muzykiem, założycielem chóru „Strzecha”. Pogrzeb Maestro odbył się dziś, 11 października, w parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu.

Przewodniczący mszy pogrzebowej proboszcz Jerzy Hetmańczyk wspominał Piotra Liberę i jego wielkie zaangażowanie w życie kościoła. Piotra Liberę pożegnała dziś rodzina, bliscy, osoby związane zawodowo czy oficjele. W uroczystościach pogrzebowych udział wzięły trzy sztandary oraz młodzież w ludowych strojach.

- reklama -

Piotr Libera był założycielem Chóru Mieszanego Strzecha, z którym wziął udział w ogromnej liczbie koncertów i występów, zarówno w kraju, jak i za granicą, na festiwalach, przeglądach, nagraniach radiowych i telewizyjnych m.in. w Opolu i Katowicach. Był jednym z najbardziej znanych i cenionych raciborzan, wielki autorytet, znany jako „Maestro”. Za swoją działalność krzewienia kultury muzycznej Piotr Libera został odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Raciborza oraz nagrodą Prezydenta Miasta w dziedzinie animacji kulturalnej.

Czytaj więcej: „Maestro” Piotr Libera. Z muzyką przez życie

/c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here