Mieszkańcy krytykują nowy rozkład. Prezes PK Bogdan Gawliczek odpowiada

24
PK Nowy rozkład Bogdan Gawliczek komentuje
Internauci licznie skrytykowali nowy rozkład jazdy oraz postawę Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Czytelnicy portalu licznie wyrazili swoje niezadowolenie z nowego rozkładu jazdy. O komentarz poprosiliśmy prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdana Gawliczka.

Materiał na temat nowego rozkładu jazdy miejskich autobusów wywołał lawinę komentarzy na naszym portalu. Mieszkańcy Raciborza wyrazili w nich swoje niezadowolenie, pisząc, że PK nie bierze pod uwagę ich próśb i potrzeb.

- reklama -

Czytaj więcej: Nowy rozkład jazdy miejskich autobusów

Co za hipokryzja, że rozkład jest skonsultowany z mieszkańcami. Może i konsultowano, ale zignorowano ich wnioski. Jednym słowem komunikacja miejska w Raciborzu upadła. Odpuszczono dowóz ludzi do pracy i z pracy, chyba, że komuś akurat przypadkiem spasuje na jedną zmianę. Reszta dla uczniów i emerytów mających dużo czasu na czekanie i wożenie się. Wieczorem miasto idzie spać przed kurami. A w dni wolne rozkład to kompletna porażka. Taka komunikacja chyba tylko dla utrzymania samego siebie – napisał jeden z czytelników.

Nie odbierają telefonów specjalnie, nie można się dodzwonić, prośby o stary rozkład jak najszybciej albo trzeba będzie do prezydenta petycję złożyć – napisał kolejny z czytelników.

Zignorowano wnioski i maile pasażerskie, jak zawsze zrobili pod siebie, a pasażer niech sobie dojedzie jak chce, a jak nie to niech sobie hulajnogę  kupi. Tak powiedziane przez jedną kierowczyni autobusu – zauważył mieszkaniec.

Wciąż z nas żarty robią i najczęściej trzeba z buta zasuwać, albo taryfę wołać. Władze miasta i prezes PK chyba dążą do likwidacji komunikacji miejskiej – zastanawiał się kolejny czytelnik.

PK odpowiada 

O komentarz do zarzutów internautów poprosiliśmy prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdana Gawliczka. Treść odpowiedzi poniżej:

Zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. z uwagą zapoznał się z komentarzami czytelników Państwa Portalu. Z powodu dużego stopnia ogólności tych komentarzy nie sposób precyzyjnie odnieść się do ich treści. Pozwolę sobie jedynie na podsumowanie, iż nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej został przez nas sporządzony w taki sposób, aby w miarę możliwości zaspokoić potrzeby komunikacyjne wszystkich mieszkańców Raciborza. W praktyce oznaczało to oparcie nowego rozkładu jazdy autobusów na ogólnych założeniach pozwalających na skierowanie naszych usług do największej grupy naszych Klientów. Oczywistym jest natomiast, że rozkład kursów publicznej komunikacji miejskiej nie będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb poszczególnych mieszkańców Raciborza. Jest to praktycznie niemożliwe do zrealizowania w ramach transportu publicznego.

Z poważaniem
Bogdan Gawliczek – Prezes Zarządu

/c/

- reklama -

24 KOMENTARZE

 1. Tu nie chodzi o indywidualne potrzeby ale o zlikwidowanie dobrych dogodnych dla pasażerów lini w dni R jak i w dni SN i o dojazdy do pracy i z pracy jak i na 1 czy 2 czy 3 zmianę i powroty.

 2. Dokładnie wszystko i na temat nie chodzi o indywidualność chodzi o dobre zabrane linie starczyło o uzupełnienie kursów i było by ok teras chcemy nowego rozkładu i powrót 11 relacji Widok Sudoł przez Ocice.

 3. To już się robi powoli nudne niech pk w końcu pójdzie na ugodę z pasażerami w końcu to pk powinno zależeć na pasezeru to od nas zależy czy pk dalej przetrwa powinni uwzględniać petycje pasażerskie bo inaczej będą jeździli i pustostany wozili .Z poważaniem pasażerka lini 2.

 4. Kolejna „dobra zmiana” dzięki której nie mam teraz autobusu do domu po pracy. Muszę albo czekać 1,5h albo iść pieszo lub jechać rowerem. Bardzo się z tego cieszę, zwłaszcza że idzie zima.

  • Rozmawiałam z prezesem przez telefon jeszcze przed startem tego rozkładu. Powiedział mi,że i tak nowy rozkład musi wystartować. Więc nikt nie brał sugestii mieszkańców, którzy korzystają tak jak ja od lat z komunikacji miejskiej. Nowy rozkład to jest totalna porażka. Ktoś zgarnął kupe kasy za jego wprowadzenie i teraz nie można się przyznać, że to był błąd. Jaja sobie robią z mieszkańców

 5. Prezes pk jeszcze ma czelność jeździć po spotkaniach z prezydentem po takim rozkładzie jazdy wstyd i chanba ciekawe kiedy zrobi nowy albo znowu oleje raciborzan..

 6. W Racibórz nigdy nie będzie miał dobrej komunikacji miejskiej pokupili male autobusy na dłuższe trasy wysyłają te małe teraz żeby zaoszczędzić a parę dużych co mają to po mieście krążą oszczędność szukają teraz nigdy nie będzie tu rozkładu pod ludzi zrobionego.

 7. Powrót lini B PRZEJAZDOWĄ lini C Henkel lini 11 z Ocic do Sudoł. Dogodne dojazdy do pracy i z pracy z zakładu pracy chronionej z lotniczej królewską.wiecej kursów SN.Dziekuje.

 8. Niech dadzą rozkład który był 5 10 lat temu kiedy jeździły linia 9 linia 7 i 5 to był najlepszy rozkład i wspaniali kierowcy nie to co teraz.Prezessie pk przemysl to .

 9. Przywrócić kursy relacji lini 2 z Sudoł przez studzienna opec kursy z Sudołu jak i kursy do Sudoł przez opec były prośby które zostały olane przez pk a tam terz ludzie mieszkają starsi i młodsi.nie mówiąc o S N mógłby terz nie który kurs przejechać przez studzienna opec.ale pk Racibórz to ma gdzieś.

 10. Proszę o przyspieszenie pierwszego kursu lini 2 z Sudołu nie można zdążyc na linie 1 na plac konstytucji która ma odjazd 5.27 kierowcy to olewają jeżdżą jak im pasuje.dziekuje.

 11. Ludzie czy w tym pk nikt nie ma rozumu wsxystkie linie dają opawską a kosciuszki łakowej odcięte od komunikacji opawską zablokują i wdupie to mają a pasażer z kosciuszki jak chce to niech na opawską zapieprza ul łakowej kosciuszki powinne jeździć linie 1.4.6 i ktoras co na gamowska pozostałe ul opawską nie wspominając już o S N.Czy to takie trudne .parodia i tyle .

 12. Przywrócić dojazd soboty niedziela z dzielnicy Ocice do dzielnicy Sudoł panie prezesie z pk bo robi pan wszystko w brew ludziom tu nie chodzi o indywidualność tylko o dobre połączenie dla ludzi a Wy szukacie oszczędność.

 13. Pożal się Boże linia19 kompletna żałosna linia parodia poza tym dziś młody kierowca szaleniec nie dość że opóźniony to tel przy uchu i na gwałt hamuje starszą chorą osobą z wuskiem inwalidzkim nie mal by się przewróciła. Co oni wyprawiają kogo zatrudniają w tym przedsiębiorstwie tragedia.

 14. Nie które linie terz powinne jeździć ul lwowską warszawską na plac konstytucji tak jak przed laty żeby rozładować korki na opawskie.i jak najszybciej zmienić ten rozkład ciekawe który wziął kasę za ten rozkład.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here