Ogólnopolskie działania policyjne „Truck & Bus”

0
Działania kontrolno-prewencyjne „Truck & Bus”
Działania kontrolno-prewencyjne „Truck & Bus”

– Partnerstwo na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa – podkreślają policjanci.

17 października policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Truck & Bus”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

- reklama -

W ramach działań mundurowi będą sprawdzać w szczególności: stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia osób i rzeczy.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

– Pamiętajmy! Partnerstwo na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa – podkreślają policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here